Karygodne zachowanie po meczu Romy. Trenerzy zawieszeni po bójce w szatni

Trener Bodo/Glimt Kjetil Knutsen i trener bramkarzy AS Romy Nuno Santos zostali zawieszeni - taką decyzję podjęła w czwartek Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB). To pokłosie bójki, do której doszło po pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Konferencji Europy.

Norweskie Bodo/Glimt zupełnie niespodziewanie pokonało AS Romę 2:1 w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Zaczęło się od bramki Lorenzo Pellegriniego, który dał prowadzenie gościom w 43. minucie. Druga połowa należała już jednak tylko do mistrzów Norwegii, którzy odpowiedzieli dwoma trafieniami i powtórzyli swój sukces z fazy grupowej, gdzie również udało im się pokonać Włochów.

UEFA zdecydowała. Trenerzy zawieszeni po bójce

Radość z triumfu Bodo/Glimt w czwartkowym spotkaniu zakłóciły jednak wydarzenia, które miały miejsce tuż po jego zakończeniu. W tunelu prowadzącym do szatni doszło do rękoczynów pomiędzy trenerem gospodarzy Kjetilem Knutsenem a trenerem bramkarzy AS Romy Nuno Gomesem. Nie wiadomo jednak, kto był prowodyrem starcia.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na miejsce została wezwana miejscowa policja, a nawet funkcjonariusze z Włoch, którzy byli na lotnisku. Żadna ze stron nie złożyła jednak oficjalnej skargi, więc śledztwo nie zostało wszczęte. Sprawa nie umknęła jednak uwadze UEFA, która rozpoczęła własne postępowanie.

W poniedziałek poznaliśmy pierwsze ustalenia w tej sprawie. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) podjęła decyzję o zawieszeniu obu uczestników bójki. - Zawieszenie będzie obowiązywać do czasu gruntownego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia - czytamy w oficjalnym komunikacie. Decyzja ma charakter środka zapobiegawczego i oznacza, że w meczu rewanżowym nie zobaczymy obu trenerów na ławkach swoich zespołów.