Były piłkarz Realu Madryt walczy o życie. Miał poważny wypadek [WIDEO]

Freddy Rincon, były piłkarz Realu Madryt czy Napoli, uległ groźnemu wypadkowi samochodowemu w Cali w poniedziałkowy poranek. Uczestnik trzech mundialu trafił na oddział intensywnej terapii, a jego stan jest krytyczny - informują kolumbijscy dziennikarze w programie "Supernoticias".

Freddy Rincon wystąpił z reprezentacją Kolumbii na trzech edycjach mistrzostw świata - w 1990, 1994 i 1998 roku. To właśnie on był filarem kadry wraz z Faustino Asprillą czy Carlosem Valderramą. Pomocnik zakończył profesjonalną karierę w 2013 roku, a dwa lata później Interpol wystosował nakaz aresztowania Kolumbiczyka w związku z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy w zmowie z mafią narkotykową. 55-latek w poniedziałek rano uległ bardzo groźnemu wypadkowi.

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

Freddy Rincon walczy o życie w szpitalu. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Kolumbijscy dziennikarze z programu "Supernoticias" poinformowali o wypadku, do którego doszło w poniedziałek o piątej rano na ulicy blisko Estadio Pascual Guerrero w Cali. Samochód prowadzony przez Freddy'ego Rincona zderzył się na skrzyżowaniu z rozpędzonym autobusem. Były piłkarz, kierowca autobusu oraz dwie kobiety zostały od razu zabrane do miejscowego szpitala. Freddy Rincon trafił bezpośrednio na stół operacyjny.

- Stan zdrowia Freddy'ego Rincona jest krytyczny, doszło do urazu czaszkowo-mózgowego, a Rincon zostanie poddany operacji. Później wyląduje na oddziale intensywnej terapii - przekazał Laureano Quintero, ordynator w klinice Imbanaco. Po godzinie 17:00 czasu polskiego dziennikarze programu "Supernoticias" poinformowali, że Rincon przechodzi obecnie operację chirurgiczną. Santos oraz Real Madryt, czyli kluby, w których dawniej występował Rincon, życzyły mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Freddy Rincon trafił do Realu Madryt w sierpniu 1995 roku na prośbę ówczesnego trenera Realu, Jorge Valdano. W trakcie dwóch sezonów pomocnik zagrał w 21 meczach we wszystkich rozgrywkach i zanotował jedną asystę. Freddy Rincon poza tym występował w barwach Santosu, Cortinthians, Napoli czy Palmeiras.

Więcej o: