Co dalej z Podolskim? Prezes Górnika: Nie zadowala go gra w środku tabeli

- Widzę pewien postęp, ale dyskusje wciąż trwają. Lukas chce z klubem o coś powalczyć, nie zadowala go gra w środku tabeli - powiedział prezes Górnika Zabrze Arkadiusz Szymanek na temat negocjacji z Lukasem Podolskim. Były reprezentant Niemiec wciąż nie przedłużył kontraktu, który wygasa wraz z końcem sezonu.

Dla wielu wydawało się to mało prawdopodobne, ale Lukas Podolski spełnił obietnicę i latem został zawodnikiem Górnika Zabrze. Pomimo trudnych początków zdołał się odblokować i pod koniec rundy jesiennej stał się największą gwiazdą drużyny Jana Urbana. Jak do tej pory były reprezentant Niemiec rozegrał 22 spotkania w ekstraklasie, w których zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty.

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

Prezes Górnika uspokaja ws. kontraktu Podolskiego. "Jestem dobrej myśli"

Lukas Podolski jest dla Jana Urbana niezastąpiony i sprawił, że kibice szybko zapomnieli o stracie Jesusa Jimeneza, który przeniósł się w lutym do Toronto FC. Pomimo tego, że 36-latek znakomicie się spisuje w Górniku, wciąż nie przedłużył kontraktu, który wygasa wraz z końcem sezonu. Wiadomo, że rozmowy toczą się od już dłuższego czasu, ale jak na razie bez rezultatu. Na ich temat wypowiedział się prezes Górnika Zabrze Arkadiusz Szymanek, który zapewnił, że negocjacje są już na zaawansowanym etapie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Burza wokół Cristiano Ronaldo. Koniec współpracyBurza wokół Cristiano Ronaldo. Koniec współpracy

- Widzę pewien postęp, ale dyskusje wciąż trwają. Łukasz mocno akcentuje pytania o kształt drużyny w przyszłym sezonie i cele, jakie będą stawiane przed Górnikiem. Przede wszystkim od tego uzależnia swoją decyzję. Interesują go ambitne rozwiązania. Chce z klubem o coś powalczyć, nie zadowala go gra w środku tabeli - przyznał Szymanek w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".- Bardzo bym chciał, żeby tak się stało, i jestem dobrej myśli w kontekście finalizacji tych dyskusji. Ale terminu zakończenia rozmów nie jestem w stanie podać - dodał prezes Górnika. 

Oprawa kibiców Legii na meczu z LechemKibice Legii pokazali transparent z Putinem. Kary nie będzie

Górnik Zabrze dość niespodziewanie przegrał w miniony weekend z Wisłą Kraków aż 1:4 i prawdopodobnie wypisał się z walki o czwarte miejsce w tabeli dające możliwość gry w europejskich pucharach. Jedyną bramkę dla drużyny Jana Urbana zdobył właśnie Lukas Podolski. 

Więcej o: