Ranking faworytów Złotej Piłki. Lewandowski na drugiej pozycji

Chociaż do rozstrzygnięć w plebiscycie Złotej Piłki 2022 jeszcze wiele miesięcy, to już trwa dyskusja na temat tego, który piłkarz powinien ją otrzymać. Wśród faworytów są Karim Benzema i Robert Lewandowski. Ostatnio coraz więcej jest opinii, że aktualnie najbardziej zasługuje ten pierwszy. - Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy uważają, że Lewandowski powinien być faworytem - czytamy na portalu "Therealchamps.com".

"W tej chwili na świecie nie ma lepszego strzelca. Lewandowski strzelał gole na lewo, prawo i środek. Zasłużył na Złotą Piłkę w 2020 roku. Zasłużył na nią w 2021 roku. Zasługuje też na Złotą Piłkę 2022. Ale będzie musiał zająć drugie miejsce za Karimem Benzemą. Przynajmniej na razie" - zaczyna Parshva Shah na portalu therealchamps.com. W ten sposób rusza z dyskusją na temat tego, kto już teraz bardziej zasługuje na prestiżowe wyróżnienie.

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

"Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy uważają, że Lewandowski powinien być faworytem"

Autor "rozprawki" podkreśla wszelkie dokonania snajpera Bayernu Monachium i pisze o nim z dużym uznaniem. "W 40 meczach Lewandowski strzelił 46 szalonych bramek. Zamierza zakończyć sezon z ponad 50 golami, chyba że (nie daj Boże) dozna kontuzji" - zauważa dziennikarz. I dodaje, że "Lewy" prowadzi w rankingach strzeleckich zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów, z odpowiednio 32 i 12 golami. "Byłoby zbrodnią, gdyby ten człowiek zakończył karierę bez ani jednej Złotej Piłki" - czytamy.

Polki grają z Norwegią w el. MŚ 2023. Awans? Muszą sprawić sensacjęPolki grają z Norwegią w el. MŚ 2023. Awans? Muszą sprawić sensację

Mimo tak znakomitych osiągnięć kapitana reprezentacji Polski, Shah w tegorocznym plebiscycie stawia na piłkarza Realu Madryt. "Zanim powiem cokolwiek o Karimie Benzemie, chciałbym przeprosić wszystkich tych, którzy uważają, że Robert Lewandowski powinien być faworytem do zdobycia Złotej Piłki 2022. To było dla mnie najtrudniejsze wyzwanie, a Lewandowski byłby pierwszy na tej liście, gdyby nie hat-trick Benzemy w meczu z Chelsea na Stamford Bridge" - argumentuje.

Dalej to już koncert pochwalny dla Benzemy. Autor artykułu przytacza wszystkie osiągnięcia, którego jego zdaniem przeważają na rzecz francuskiego napastnika. To 50 goli i asyst we wszystkich rozgrywkach klubowych po raz pierwszy w karierze; fakt, że jako drugi piłkarz po Cristiano Ronaldo ustrzelił hat-tricka w dwóch kolejnych spotkaniach fazy pucharowej Ligi Mistrzów; osobisty rekord goli w sezonie 2021/2022 (37), najwięcej goli piłkarza w pojedynczej kampanii Ligi Mistrzów (11), najwięcej bramek ligowych w sezonie strzelonych przez zawodnika (24, tyle samo, ile strzelił w latach 2015-16) oraz miano Francuza z największą liczbą goli w historii.

Parshva Shah zachwyca się nie tyle liczbą trafień, ile sposobem, w jaki 34-latek je zdobywa. "Czy to dwie główki przeciwko Chelsea, czy trzeci gol przeciwko PSG, Benzema strzelił gole, które niewielu mogłoby strzelić. Strzelał gole lewą nogą, prawą nogą, głową, w lidze, w Lidze Mistrzów. We wszystkich ważniejszych zawodach, ze wszystkich punktowanych części ciała" - uważa Shah. 

"Jest kompletnym piłkarzem i był kompletnym graczem od bardzo, bardzo dawna. Fakt, że asystował przy 13 bramkach swoich kolegów z drużyny, oprócz wszystkich strzelonych przez siebie goli, pokazuje jego umiejętności rozgrywania" - uzupełnia jeszcze zadeklarowany fan Realu Madryt. "Real jest często bezzębny, gdy Benzema nie gra. A kiedy to robi, Los Blancos to zupełnie inny zespół. Wystarczy spojrzeć na przegraną 0:4 z Barceloną bez Benzemy i zwycięstwami 3:1 z PSG i Chelsea z nim" - podkreślił na koniec Shah.

Głos kibica madryckiej drużyny nie jest jedynym, które w ostatnich dniach przemawiają na korzyść Benzemy. - Karim jest dla mnie najlepszym napastnikiem na świecie. W ciągu kilku miesięcy osiągnął poziom, na jakim nigdy wcześniej nie grał. Jest mocniejszy w wielu aspektach - powiedział ostatnio w rozmowie "Europe 1" Jean-Pierre Papin, Legendarny napastnik, który w 1991 roku sam zdobył Złotą Piłkę. 

Więcej o: