Mason Greenwood obiektem drwin ze strony kibica. Zawodnik zareagował [WIDEO]

Przebywający na wolności po opuszczeniu więzienia za kaucją Mason Greenwood stał się obiektem drwin jednego z angielskich kibiców. Ten uwiecznił to na nagraniu, które opublikował w mediach społecznościowych. Mający dopuścić się gwałtu piłkarz czeka na decyzję w sprawie wniesienia aktu oskarżenia.

Mason Greenwood nadal nie usłyszał oficjalnych zarzutów w sprawie, która wstrząsnęła Premier League na początku obecnego roku. Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia Manchesteru United zawodnik został zatrzymany przez policję. Wcześniej w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie pobitej kobiety, która oskarżyła zawodnika o gwałt.

Zobacz wideo Izu Ugonoh zdradza kulisy ostatniej walki. "Miałem ogromny problem"

Anglik opuścił więzienie za kaucją i na wolności może przebywać do 30 kwietnia. Jak twierdzi angielski portal Daily Mail od tamtego czasu w internecie, pojawiło się tylko jedno zdjęcie Greenwooda, jadącego samochodem. W ostatnich dniach jeden z kibiców spotkał jednak podejrzewanego o gwałt zawodnika i nagrał film, drwiąc w nim z piłkarza.

Na nagraniu widoczny jest Greenwood, który pokazuje nagrywającemu mężczyźnie, by ten przestał to robić. Zawieszony piłkarz Manchesteru United, oczekuje teraz na decyzję w sprawie aktu oskarżenia. Miejscowe media twierdzą, że ten ma być przedstawiony przez prokuraturę już w ciągu najbliższych dni.

Mason Greenwood nagrany przez drwiącego z niego fana

- Nadchodzi moment, w którym trzeba podjąć decyzję i sprawy osiągnęły ten punkt – cytuje jedno z policyjnych źródeł "Daily Mail". Zaraz po ujawnieniu sprawy z piłkarzem zerwał współpracę jego główny sponsor Nike, nie wypłacając mu odszkodowania. Greenwood zniknął również z popularnych gier sportowych, jak np. FIFA czy Football Manager, a także z oficjalnej aplikacji Manchesteru United.

Oprócz ataku na tle seksualnym zawodnik może również zostać oskarżony o groźby śmierci i przemoc fizyczną. Poszkodowana zamieściła w mediach społecznościowych szereg materiałów oskarżających Greenwooda i błyskawicznie otrzymała wiele słów wsparcia.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mason Greenwood to wychowanek Manchesteru United. Do momentu zatrzymania rozegrał w barwach klubu 129 spotkań, podczas których zdobył 35 bramek i zaliczył 12 asyst. Zawodnik ma na koncie także występ w dorosłej reprezentacji Anglii.

Więcej o: