Mason Greenwood obiektem drwin ze strony kibica. Zawodnik zareagował [WIDEO]

Przebywający na wolności po opuszczeniu więzienia za kaucją Mason Greenwood stał się obiektem drwin jednego z angielskich kibiców. Ten uwiecznił to na nagraniu, które opublikował w mediach społecznościowych. Mający dopuścić się gwałtu piłkarz czeka na decyzję w sprawie wniesienia aktu oskarżenia.

Mason Greenwood nadal nie usłyszał oficjalnych zarzutów w sprawie, która wstrząsnęła Premier League na początku obecnego roku. Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia Manchesteru United zawodnik został zatrzymany przez policję. Wcześniej w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie pobitej kobiety, która oskarżyła zawodnika o gwałt.

Zobacz wideo Izu Ugonoh zdradza kulisy ostatniej walki. "Miałem ogromny problem"

Benfica wyceniła Nuneza na 113 mln funtów. Anglicy już zacierają ręceBenfica wyceniła Nuneza na 113 mln funtów. Anglicy już zacierają ręce

Anglik opuścił więzienie za kaucją i na wolności może przebywać do 30 kwietnia. Jak twierdzi angielski portal Daily Mail od tamtego czasu w internecie, pojawiło się tylko jedno zdjęcie Greenwooda, jadącego samochodem. W ostatnich dniach jeden z kibiców spotkał jednak podejrzewanego o gwałt zawodnika i nagrał film, drwiąc w nim z piłkarza.

Na nagraniu widoczny jest Greenwood, który pokazuje nagrywającemu mężczyźnie, by ten przestał to robić. Zawieszony piłkarz Manchesteru United, oczekuje teraz na decyzję w sprawie aktu oskarżenia. Miejscowe media twierdzą, że ten ma być przedstawiony przez prokuraturę już w ciągu najbliższych dni.

Mason Greenwood nagrany przez drwiącego z niego fana

- Nadchodzi moment, w którym trzeba podjąć decyzję i sprawy osiągnęły ten punkt – cytuje jedno z policyjnych źródeł "Daily Mail". Zaraz po ujawnieniu sprawy z piłkarzem zerwał współpracę jego główny sponsor Nike, nie wypłacając mu odszkodowania. Greenwood zniknął również z popularnych gier sportowych, jak np. FIFA czy Football Manager, a także z oficjalnej aplikacji Manchesteru United.

Oprócz ataku na tle seksualnym zawodnik może również zostać oskarżony o groźby śmierci i przemoc fizyczną. Poszkodowana zamieściła w mediach społecznościowych szereg materiałów oskarżających Greenwooda i błyskawicznie otrzymała wiele słów wsparcia.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Roman AbramowiczMedia: Roman Abramowicz chce kupić Valencię

Mason Greenwood to wychowanek Manchesteru United. Do momentu zatrzymania rozegrał w barwach klubu 129 spotkań, podczas których zdobył 35 bramek i zaliczył 12 asyst. Zawodnik ma na koncie także występ w dorosłej reprezentacji Anglii.

Więcej o: