Rosyjska drużyna ruszyła na mecz. Tysiąc kilometrów, a lotniska zamknięte

Lokomotiw Moskwa opublikował w mediach społecznościowych zaskakujące zdjęcia. Drużyna na najbliższy mecz wyjazdowy z FK Rostów udała się pociągiem. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że piłkarze przejechali w ten sposób ponad 1000 kilometrów.

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już od ponad miesiąca. Sportowcom w państwie okupanta nie przeszkadza to jednak w kontynuowaniu rywalizacji. Kolejne mecze rozgrywa m.in. Premier Liga. Znów głośno jest o drużynie Lokomotiwu Moskwa

Zobacz wideo Reprezentacja Polski może zagrać z gigantem przed MŚ. Wielkie pieniądze dla PZPN [Sport.pl LIVE]

Lokomotiw Moskwa nie mógł polecieć na mecz ligowy samolotem. Drużyna przejechała ponad 1000 kilometrów pociągiem

Drużyna Macieja Rybusa w niedzielę rozegra wyjazdowe spotkanie z FK Rostów. Na mecz udała się jednak w dość specyficzny sposób. Piłkarze ze stolicy Rosji podróżowali pociągiem. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odległość od Moskwy do Rostowa to blisko 1100 kilometrów.

Robert LewandowskiObjawił się nowy Robert Lewandowski. Ribery chwali Vlahovicia

W mediach społecznościowych Lokomotiwu pojawiły się relacje z podróży zawodników. Na zdjęciach można zobaczyć uśmiechniętych piłkarzy, którym nie przeszkadza najwyraźniej długa podróż. Podróż, która tym środkiem lokomocji trwa około piętnastu godzin. Trudno nie odnieść wrażenia, że jest to element rosyjskiej propagandy, która ma przekonać świat, że w Rosji wszystko jest w jak najlepszym porządku i nikt nie przejmuje się sytuacją na Ukrainie.

Piłkarze Lokomotiwu Moskwa nie mogli udać się samolotem na spotkanie z FK Rostów, gdyż okoliczne lotniska zostały zamknięte. W ostatnich tygodniach w mediach pojawiły się informacje, że rosyjskie wojska wykorzystują lotniska na południu kraju do przeprowadzania ataków rakietowych na Ukrainę. Rostów leży na samym południu Rosji, blisko granicy z Ukrainą. Możliwe zatem, że tamtejsze lotnisko służy obecnie do realizacji zbrodniczych celów Władimira Putina i jego wojsk. 

Mecz FK Rostow - Lokomotiw Moskwa odbędzie się w niedzielę. Po 23 kolejkach drużyna gospodarzy zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Lokomotiw jest natomiast piąty i ma na koncie 37 punktów. 

Stadion Miejski w Bielsku BiałejKoniec marzeń Podbeskidzia Bielsko-Biała o ekstraklasie

Więcej o: