Guardiola sensacyjnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Brazylii

Obecny selekcjoner reprezentacji Brazylii Tite zrezygnuje z pełnienia tej funkcji po zakończeniu tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Federacja rozpoczęła już poszukiwania jego następcy, a według hiszpańskich mediów jednym z głównych kandydatów jest Pep Guardiola.

Pod koniec lutego Tite ogłosił, że wraz z zakończeniem mundialu dobiegnie końca jego ponad sześcioletnia kadencja w roli selekcjonera reprezentacji Brazylii. Dojdzie zatem do tego pod koniec listopada lub w grudniu, bowiem mundial potrwa od 21 listopada do 18 grudnia.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Peru Brazil Soccer Copa LibertadoresGłos z Brazylii: Jest wiele opinii, że Sousa nie przetrwa nawet maja

Brazylijczycy chcą zatrudnić Guardiolę

Hiszpański dziennik "Marca" poinformował, że obecnie jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Tite na stanowisku jest Pep Guardiola. Menedżer Manchesteru City ma być faworytem szefa brazylijskiej federacji Ernaldo Rodrigueza, który ponoć zrobi wszystko, aby go zatrudnić.

Zgodnie z najnowszymi informacjami hiszpańskiego dziennika, przedstawiciele brazylijskiej federacji odbyli już ponoć wstępne rozmowy z Guardiolą. Pojawiły się również wstępne informacje na temat propozycji, jaką Hiszpan miał otrzymać. Brazylijczycy są w stanie mu zaoferować czteroletni kontrakt, który wygasałby wraz z zakończeniem mistrzostw świata w 2026 roku.

Wiadomo, ile Guardiola mógłby zarabiać

Według nieoficjalnych na ten moment informacji Guardiola mógł liczyć w Brazylii na wynagrodzenie na poziomie 12 milionów euro rocznie. Byłaby to kwota o osiem milionów euro niższa, niż obecnie zarabia na Etihad Stadium. Mimo tak sporej różnicy "Canarinhos" wierzą, że uda im się przekonać Hiszpana do podpisania kontraktu.

Rafał Gikiewicz i Czesław MichniewiczMichniewicz żartuje z Gikiewicza. "Pisał do sztabu, czy już ma bukować bilet"

Pep Guardiola jest menedżerem Manchesteru City od lipca 2016 roku, a jego obecna umowa jest ważna do zakończenia przyszłego sezonu. Pod wodzą Hiszpana "The Citizens" trzykrotnie sięgali po mistrzostwo Anglii, czterokrotnie po Puchar Ligi Angielskiej, dwukrotnie po Tarczę Wspólnoty i raz po krajowy puchar.

Więcej o: