Guardiola sensacyjnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Brazylii

Obecny selekcjoner reprezentacji Brazylii Tite zrezygnuje z pełnienia tej funkcji po zakończeniu tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Federacja rozpoczęła już poszukiwania jego następcy, a według hiszpańskich mediów jednym z głównych kandydatów jest Pep Guardiola.

Pod koniec lutego Tite ogłosił, że wraz z zakończeniem mundialu dobiegnie końca jego ponad sześcioletnia kadencja w roli selekcjonera reprezentacji Brazylii. Dojdzie zatem do tego pod koniec listopada lub w grudniu, bowiem mundial potrwa od 21 listopada do 18 grudnia.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Brazylijczycy chcą zatrudnić Guardiolę

Hiszpański dziennik "Marca" poinformował, że obecnie jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Tite na stanowisku jest Pep Guardiola. Menedżer Manchesteru City ma być faworytem szefa brazylijskiej federacji Ernaldo Rodrigueza, który ponoć zrobi wszystko, aby go zatrudnić.

Zgodnie z najnowszymi informacjami hiszpańskiego dziennika, przedstawiciele brazylijskiej federacji odbyli już ponoć wstępne rozmowy z Guardiolą. Pojawiły się również wstępne informacje na temat propozycji, jaką Hiszpan miał otrzymać. Brazylijczycy są w stanie mu zaoferować czteroletni kontrakt, który wygasałby wraz z zakończeniem mistrzostw świata w 2026 roku.

Wiadomo, ile Guardiola mógłby zarabiać

Według nieoficjalnych na ten moment informacji Guardiola mógł liczyć w Brazylii na wynagrodzenie na poziomie 12 milionów euro rocznie. Byłaby to kwota o osiem milionów euro niższa, niż obecnie zarabia na Etihad Stadium. Mimo tak sporej różnicy "Canarinhos" wierzą, że uda im się przekonać Hiszpana do podpisania kontraktu.

Pep Guardiola jest menedżerem Manchesteru City od lipca 2016 roku, a jego obecna umowa jest ważna do zakończenia przyszłego sezonu. Pod wodzą Hiszpana "The Citizens" trzykrotnie sięgali po mistrzostwo Anglii, czterokrotnie po Puchar Ligi Angielskiej, dwukrotnie po Tarczę Wspólnoty i raz po krajowy puchar.

Więcej o:
Copyright © Agora SA