Rosjanie kapitulują ws. mundialu. Jest oficjalny komunikat CAS

Rosjanie wreszcie postanowili wycofać apelację przeciwko FIFA i związkom Polski, Szwecji i Czech - tak przekazał CAS w oficjalnym komunikacie. Tym samym Rosja ostatecznie pożegnała się z szansami na wyjazd na mistrzostwa świata, choć nadzieja na powodzenie apelacji była niewielka.

Inwazja rosyjskich wojsk na Ukrainę, która trwa już ponad miesiąc odbiła się nie tylko na tamtejszej gospodarce, ale także drużynach sportowych. Już jakiś czas temu FIFA i UEFA podjęły decyzję o zawieszeniu w prawach członka tamtejszej federacji, co było jedną z najdotkliwszych sankcji dla "Sbornej".

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Początkowo piłkarskie władze wstrzymywały się przed podjęciem tak daleko idących kroków wobec Rosji. Zdecydowana reakcja ze strony wielu związków piłkarskich, w tym Polskiego Związku Piłki Nożnej sprawiła jednak, że organizacje nie miały wyjścia. W efekcie rosyjskie kluby zostały wykluczone z europejskich pucharów, a kadra z baraży o mundial.

Losowanie Mistrzostw ŚwiataTak wyglądałyby grupy MŚ 2026. 48 zespołów, a Polska? Znowu miałaby trudno

To koniec walki Rosjan o mundial. Wreszcie podjęli jedyną słuszną decyzję

Rosjanie składali odwołania od kolejnych decyzji podejmowanych przez światową federację - najpierw sprzeciwiali się zawieszeniu w strukturach FIFA i UEFA, a następnie żądali przełożenia baraży o mistrzostwa świata na czas rozpatrywania wniosku Rosjan do CAS. Obydwa wnioski zostały jednak przez CAS odrzucone.

I jak się okazało, Rosjanie zrozumieli, że nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie swojego wniosku. Dlatego podjęli wreszcie jedyną słuszną decyzję - CAS przekazał, że Rosjanie wycofali swoją apelację przeciwko FIFA i związkom z Polski, Szwecji i Czech. Te trzy krajowe federacje żądały wykluczenia Rosjan z walki w barażach o mistrzostwa świata.

Roman Abramowicz kupił nowy klub? Potężne zamieszanie. Klub reagujeRoman Abramowicz kupił nowy klub? Potężne zamieszanie. Klub reaguje

Tym samym Rosjanie ostatecznie pożegnali się z szansami na występ w mistrzostwach świata w Katarze. Choć nie da się ukryć, że nadzieja Rosjan i tak była naprawdę niewielka. Mistrzostwa świata rozpoczną się już 21 listopada, a reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra już dzień później, gdy zmierzy się z Meksykiem.

Więcej o: