Zaskakujący mecz otwarcia mundialu. Pierwsza taka sytuacja od 20 lat

Dopiero co poznaliśmy finalistów mistrzostw świata w Katarze, a już mamy pierwszą niespodziankę. Okazuje się, że pierwszy mecz turnieju rozegrają nie gospodarze, a... Senegal. Tak wynika z terminarza, opublikowanego przez FIFA. To pierwsza taka sytuacja od 2002 roku.

Od 2006 roku tradycją było, że pierwszy mecz mistrzostw świata rozgrywają gospodarze turnieju. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Niemiec, RPA, Brazylii czy Rosji. Wcześniej pierwsze kopnięcie należało do drużyny broniącej tytuł. Teraz ta zasada się zmieniła. 

Zobacz wideo Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. "Beton, stal. Przejdzie do historii"

Herve RenardMa polskie korzenie, spotkamy go na MŚ. "Kiedyś chciałbym zostać waszym selekcjonerem"

Okazuje się, że pierwsze spotkanie zostanie rozegrane o 21 listopada o godzinie 11.00. Swój mecz rozegra wówczas Senegal z reprezentacją Holandii. Gospodarze swój inauguracyjny pojedynek stoczą dopiero o 17.00. Tego samego dnia swoje spotkania rozegrają też zespoły z grupy B. Poniżej pełny terminarz pierwszych meczów mistrzostw świata w Katarze.

  • 11:00 - Senegal vs. Holandia (Al Thumama Stadium)
  • 14:00 - Anglia vs. Iran (Khalifa International Stadium)
  • 17:00 - Katar vs. Ekwador (Al Bayt Stadium)
  • 20:00 - USA vs. zwycięzca europejskiego barażu (Ahmad Bin Ali Stadium)

Brudna gra Argentyny. Prowokacje i nieprzyjemne zdania. Góralski ma Brudna gra Argentyny. Prowokacje i nieprzyjemne zdania. Góralski ma "sobowtóra"

Mistrzostwa świata w Katarze. Kiedy zagrają Polacy?

Polska swój pierwszy mecz rozegra drugiego dnia mistrzostw, 22 listopada. O 17:00 "Biało-Czerwoni" zmierzą się z reprezentacją Meksyku. Cztery dni później zagrają z Arabią Saudyjską. 30 listopada Polacy zagrają ostatnie spotkanie w fazie grupowej mistrzostw świata. Rywalem naszej reprezentacji będzie Argentyna. 

Więcej o: