Podolski zdradził komu by kibicował w meczu Polska - Niemcy. "To proste"

Lukas Podolski udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym zdradził, komu by kibicował w meczu Polska - Niemcy. - To proste: Niemcom. Tam nauczyłem się grać, w tej reprezentacji występowałem, od nich dostałem szansę, której nie otrzymałem od Polski - podkreślił napastnik Górnika Zabrze.

Trzeba było na to czekać bardzo długo, ale Lukas Podolski w końcu spełnił swoją obietnicę i latem został zawodnikiem Górnika Zabrze. Były reprezentant Niemiec miał bardzo trudny początek, ale w końcówce rundy jesiennej stał się prawdziwym liderem drużyny prowadzonej przez Jana Urbana. Jak do tej pory 36-letni napastnik rozegrał w nowym klubie 23 spotkania, w których zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

"Polska zaspała". Szczera wypowiedź Podolskiego na temat reprezentacji

Jak wiadomo, Lukas Podolski urodził się w 1985 roku w Gliwicach, ale w 1987 przeprowadził się wraz z rodzicami do Niemiec. Karierę piłkarską rozpoczynał więc za naszą zachodnią granicą i później grał także w niemieckiej kadrze, z którą w 2014 roku zdobył mistrzostwo świata. 

Szatnia reprezentacji Polski po meczu ze SzwecjąMichniewicz jednym zdaniem rozbawił całą szatnię. Wspomniał Jerzego Brzęczka

Ostatnio Podolski udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym został zapytany o to komu kibicowałby w meczu Polska - Niemcy. Odpowiedź była bardzo konkretna. - To proste: Niemcom. Tam nauczyłem się grać, w tej reprezentacji występowałem, od nich dostałem szansę, której nie otrzymałem od Polski - powołali mnie do kadr młodzieżowych. Zawsze powtarzam, że to Polska zaspała. Obudziła się, dopiero kiedy byłem już w kadrze Niemiec -  podkreślił napastnik Górnika Zabrze. 

Jose Mourinho ma nowy pomysł na Bereszyńskiego. Polak nie będzie zadowolonyJose Mourinho ma nowy pomysł na Bereszyńskiego. Polak nie będzie zadowolony

Jest szansa, że takie spotkanie odbędzie się jeszcze w tym roku. Reprezentacja Polski pokonała we wtorek Szwecję 2:0 w finale baraży i awansowała na mistrzostwa świata w Katarze. Wszystko zależy więc od piątkowego losowania. Niemcy są w drugim koszyku, a Polacy w trzecim, więc istnieje możliwość, że obie drużyny znów trafią na siebie w grupie. W XXI zdarzyło się to już dwukrotnie - na MŚ 2006 oraz na Euro 2016.

Więcej o: