FIFA wprowadzi zmianę na mundialu w Katarze. Świetna wiadomość dla trenerów

Jak donosi Agencja Reutera FIFA pozwoli reprezentacjom zabrać na mistrzostwa świata 26 zamiast 23 zawodników. To zmiana w turnieju spowodowana pandemią koronawirusa.

Do mistrzostw świata zostało jeszcze ponad pół roku. Otwarcie imprezy zaplanowano na 21 listopada, a finał odbędzie się 18 grudnia. FIFA jednak już teraz planuje powiększyć składy drużyn z 23 do 26 piłkarzy.

Zobacz wideo Michniewicz wziął na celownik dziennikarzy. "Karty są po jego stronie"

Więcej piłkarzy na mistrzostwach świata w Katarze

Zmiana ma zostać omówiona w trakcie spotkania władz federacji krajowych oraz trenerów drużyn narodowych, które zakwalifikowały się do MŚ, z przedstawicielami FIFA. Do niego ma dojść w piątek przy okazji losowania grup mundialu w Katarze.

Podobną zmianę wprowadziła UEFA przy okazji ubiegłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. Wówczas selekcjonerzy zabierali na imprezę 26 zawodników, ale do danego meczu mogli powołać 23. Na razie nie wiadomo, jak ma to wyglądać w Katarze. Decyzję w tej sprawie może podjąć komisja ds. rozgrywek FIFA, ale wymagana będzie jeszcze aprobata Rady FIFA.

Zwiększenie składów to oczywiście dobra wiadomość dla trenerów, którzy często mają problem z decyzją, których zawodników zostawić w kraju, a których zabrać ze sobą na najważniejszą imprezę w piłce nożnej. Trzy miejsca mogą mieć spore znaczenie. 

Do tej pory na mundial 2022 awansowało 27 z 32 drużyn. To, prócz Polski, Portugalia, Ghana,  Senegal, Tunezja, Maroko, Kamerun, Ekwador, Urugwaj, Kanada, Iran, Korea Południowa, Japonia, Arabia Saudyjska, Niemcy, Dania, Brazylia, Belgia, Francja, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria, Holandia, Argentyna i gospodarze. Wszystkich uczestników powinniśmy poznać w czerwcu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.