Zaprezentowano oficjalną piłkę na mundial w Katarze. "Oszałamiająca"

Poznaliśmy już niemal wszystkich uczestników mistrzostw świata w Katarze. W piątek odbędzie się losowanie grup, więc przyszedł także czas na prezentację oficjalnej piłki na mundial. W środę FIFA wraz z Adidasem ujawniła jej wygląd i nazwę.

Eliminacje mistrzostw świata w Katarze na wszystkich kontynentach weszły w decydującą fazę, więc znamy już zdecydowaną większość uczestników turnieju. Awans wywalczyło już 27 z 32 drużyn, ale komplet finalistów poznamy dopiero w czerwcu. Pomimo tego już w piątek odbędzie się losowanie grup.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Poznaliśmy wygląd i nazwę piłki na MŚ w Katarze. "Spodoba się największym gwiazdom"

Wraz z losowaniem przyszedł także czas na prezentację oficjalnej piłki mistrzostw świata w Katarze. W środę FIFA wraz z Adidasem ujawniła jej wygląd i nazwę - Al Rihla. Pierwszy publiczny pokaz odbędzie się jednak dopiero 12 kwietnia i wtedy też rozpocznie się jej oficjalna sprzedaż. W pokazie wezmą udział takie byłe gwiazdy jak Iker Casillas czy Kaka. 

minval.az | AGRosyjski dziennikarz atakuje Polaków po awansie na MŚ. "Podłe stworzenia"

-  To oszałamiająca, trwała i wysokiej jakości oficjalna piłka meczowa, która spodoba się największym gwiazdom grającym w mistrzostwach świata w Katarze, a także innym piłkarzom z całego globu - powiedział dyrektor ds. marketingu FIFA Jean-Francois Paty.

Piłka została wykonana ze specjalnego materiału teksturowanego, z użyciem specjalnych farb i klejów na bazie wody. Całość jest inspirowana kulturą, architekturą i flagą Kataru. Natomiast nazwa Al Rihla po arabsku znaczy podróż. Dlatego też piłka będzie prezentowana przez cały rok w miastach-gospodarzach mundialu oraz w 10 miastach na całym świecie m.in. Nowym Jorku czy Tokio.

W Rosji ich zabrakło, teraz dali awans reprezentacji Polski. Pięciu wspaniałychW Rosji ich zabrakło, teraz dali awans reprezentacji Polski. Pięciu wspaniałych

Mecz otwarcia mistrzostw świata w Katarze odbędzie się 21 listopada na Al Bayt Stadium w Al Chaur. Finał natomiast zostanie rozegrany 18 grudnia na Lusail Stadium w Lusajl.

Więcej o: