Maciej Stolarczyk tłumaczy mecz Polska - Węgry. "Rywal czekał"

Reprezentacja Polski U-21 bardzo mocno skomplikowała sobie kwestię awansu na przyszłoroczne młodzieżowe mistrzostwa Europy, remisując 1:1 z Węgrami. Selekcjoner biało-czerwonych Maciej Stolarczyk powiedział, że jest zawiedziony takim rezultatem, a jego piłkarzom "zabrakło nieco czasu".

Przed rozpoczęciem meczu reprezentacja U-21 była uważana za faworyta. Teoretycznie mieli lepszy skład, lepszą mieli również pozycję w tabeli. W obliczu porażki z Niemcami zwycięstwo pozwoliłoby im awansować nawet na drugie miejsce w tabeli i mieć wszystko we własnych nogach, jeśli chodzi o awans na mistrzostwa Europy.

"Selekcjoner zawalił te eliminacje". Możliwa zmiana trenera reprezentacji Polski po el. MME

Polska U-21 zaledwie remisuje z Węgrami

Sytuacja na boisku wyglądała jednak zupełnie inaczej. Po wyrównanej pierwszej połowie Węgrzy prowadzili 1:0 i choć w drugiej części biało-czerwoni zdecydowanie przeważali, nic z tej przewagi przez długi czas nie wychodziło. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry gola na 1:1 z rzutu karnego strzelił Michał Skóraś.

Zaledwie remis na stadionie w Zabrzu sprawił, że sytuacja Polaków tabeli grupy B mocno się skomplikowała. Zajmują trzecie miejsce z 15 punktami na koncie i dwoma meczami do rozegrania - przeciwko San Marino i Niemcom. Izrael ma punkt więcej, ale w ostatnich dwóch meczach strata punktów przez tę reprezentację będzie uważana za niespodziankę - czekają ich mecze z Łotwą i San Marino.

Stolarczyk zawiedziony remisem z Węgrami

Po końcowym gwizdku selekcjoner reprezentacji U-21 Maciej Stolarczyk był zawiedziony. - Rywal czekał na nasz błąd i – kiedy nam się przytrafił – wykorzystał go. Straciliśmy punkty. Spotkanie się nam nie ułożyło tak, jak sobie życzyliśmy. Zaczęliśmy dość nerwowo. W pierwszej połowie nie funkcjonowaliśmy tak, jak chcieliśmy - ocenił.

Nicola ZalewskiTak wygląda sytuacja w grupie eliminacyjnej reprezentacji Polski U21. Jest bardzo źle

Stolarczyk przyznał również, że jego piłkarzom zabrakło czasu, aby odwrócić losy rywalizacji. - Jesteśmy rozczarowani. Zabrakło nam skuteczności i trochę czasu, by przechylić losy meczu na nasz korzyść - podsumował.