Gdzie odbędzie się finał Euro 2024? "Bild" wskazuje faworyta

Stadion Olimpijski w Berlinie jest faworytem do zorganizowania finału Euro 2024 - informuje dziennik "Bild". Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na najbliższym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Już za niewiele ponad dwa lata - 14 czerwca 2024 roku oficjalnie rozpocznie się Euro 2024. Turniej zostanie rozegrany w Niemczech i potrwa dokładnie miesiąc. Tytułu będą bronić Włosi. 

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Berlin będzie gospodarzem finału Euro 2024? Monachium bez szans

Nie znamy jednak jeszcze wszystkich konkretów dotyczących Euro 2024. Największą niewiadomą pozostaje kwestia przydziału stadionów do konkretnych spotkań, a więc przede wszystkim, gdzie zostanie rozegrany finał i mecz otwarcia. 

Kolejne złe wiadomości przed meczem Szwecją. Kolejne złe wiadomości przed meczem Szwecją. "On w ogóle nie jest do gry"

Wiadomo, że turniej zostanie rozegrany na 10 stadionach - w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Duesseldorfie, Kolonii, Lipsku oraz we Frankfurcie nad Menem. Według najnowszych doniesień dziennika "Bild" faworytem do zorganizowania finału Euro 2024 jest Stadion Olimpijski w Berlinie. W tym samym miejscu rozegrany został także pamiętny finał mistrzostw świata w 2006 roku, gdy Włosi pokonali po rzutach karnych Francuzów. 

Germany Bundesliga SoccerGnabry wściekły na władze Bayernu. Chodzi o Lewandowskiego

Do ostatnich chwil toczyła się walka pomiędzy stadionem w Berlinie, a monachijską Allianz Areną, która była jednym z obiektów podczas Euro 2020. Jednak według niemieckich dziennikarzy stolica Bawarii może liczyć tylko na mecz otwarcia. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na najbliższym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Więcej o: