Nowe informacje nt. stanu zdrowia Cezarego Kucharskiego. "Wszystko, co najgorsze, już za nim"

Cezary Kucharski powoli wraca do zdrowia po wybudzeniu ze śpiączki. - Rehabilitacja postępuje. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu i zobaczymy Czarka z powrotem w krótkich spodenkach - mówi przyjaciel byłego piłkarza Ireneusz Raś w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

W połowie lutego Cezary Kucharski trafił do szpitala w Hiszpanii z powodu poważnych problemów z płucami. Stan byłego piłkarza był na tyle poważny, że lekarze musieli go wprowadzić w stan śpiączki farmakologicznej. - Dochodzą mnie wieści, że Cezary Kucharski znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Zawsze był waleczny, więc mam nadzieję, że i tym razem nie odpuści - informował wtedy na Twitterze Krzysztof Stanowski.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Na szczęście po mniej więcej trzech tygodniach lekarzom udało się wybudzić Kucharskiego ze śpiączki. - Jest ciężko, ale dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - napisał były piłkarz na Twitterze 16 marca. Od tamtej pory jego stan powoli się poprawia, a rehabilitacja przynosi pożądane efekty. 19 marca Kucharski poinformował, że po 41 dniach opuścił OIOM.

Kucharski wraca do zdrowia. "Cały organizm funkcjonuje dobrze"

O postępach, jakie czyni Cezary Kucharski opowiedział w rozmowie z portalem WP SportoweFakty jego przyjaciel Ireneusz Raś. - Rehabilitacja postępuje. Najważniejsze, że cały organizm Czarka funkcjonuje dobrze. Wszystko, co najgorsze, już za Czarkiem - zapewnił poseł. 

Raś zapowiedział także, że gdy Kucharski wyjdzie ze szpitala, od razu wróci do sportu. - Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu i zobaczymy Czarka z powrotem w krótkich spodenkach. Rehabilitacja może potrwać kilka miesięcy i to kwestia odbudowania sił witalnych organizmu. Myślę, że za kilka miesięcy Czarek będzie mógł być w ruchu. Znając go, wiem, że długo bez sportu nie wytrzyma. Nawet bez sportu na poziomie typowo rekreacyjnym - dodał polityk. 

Cezary Kucharski grał w takich klubach jak Sporting Gijon, Iraklis Saloniki czy przede wszystkim Legia Warszawa. To właśnie ze stołecznym klubem sięgnął po dwa mistrzostwa Polski (2001/2002, 2005/2006). Wychowanek Orląt Łuków ma na swoim koncie także 17 występów w reprezentacji Polski, w których zdobył trzy bramki. Po zakończeniu kariery Kucharski został agentem piłkarskim. To właśnie on do 2018 roku reprezentował interesy Roberta Lewandowskiego.

Więcej o: