Prezydent Macedonii Płn. napisał do Cristiano Ronaldo. Hit

- Szykuj się Cristiano, jesteś następny - napisał Stewo Pendarowski, prezydent Macedonii Północnej po wygranej jego kraju nad Włochami (1:0). To właśnie Portugalia będzie rywalem Macedonii w finale baraży.

Macedonia Północna sprawiła, do tej pory, największą sensację w barażach o awans do mistrzostw świata w Katarze. Zespół prowadzony przez Błagoję Miłewskiego pokonał 1:0 Włochów po bramce Aleksandara Trajkovskiego w 92. minucie i sprawił, że "Squadra Azzurra" nie wywalczy awansu na mundial po raz drugi z rzędu. Tym samym Macedonia Północna stanie 29 marca przed szansą wywalczenia awansu na najważniejszą piłkarską imprezę po raz pierwszy w historii.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Prezydent Macedonii dumny z awansu do finału baraży. I zaczepia Cristiano Ronaldo

Stewo Pendarowski, prezydent Macedonii Północnej postanowił zabrać głos po wygranej swojego kraju z Włochami (1:0) w półfinale baraży. Prezydent był dumny po tak spektakularnym zwycięstwie Macedonii Północnej. "Nasi piłkarscy bohaterowie napisali już piękną historię macedońskiego futbolu. Gratuluję im zwycięstwa, poświęcenia, odwagi i ducha walki w grze z tak silnym przeciwnikiem" - napisał Pendarowski na Twitterze.

Teraz Macedonia Północna jest już tylko o krok od awansu na mistrzostwa świata w Katarze. Kadra z Bałkanów zagra 29 marca z Portugalią, która wygrała 3:1 z Turcją w półfinale. Stewo Pendarowski postanowił zaczepić Cristiano Ronaldo na Twitterze. "Szykuj się Cristiano, jesteś następny" - stwierdził prezydent Macedonii. Obie kadry mierzyły się ze sobą dwukrotnie - po raz ostatni do bezpośredniego starcia doszło tuż przed Euro 2012, gdzie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

29 marca poznamy dwie z trzech reprezentacji, które awansują na mistrzostwa świata w Katarze. Poza pojedynkiem Portugalii z Macedonią Północną czeka nas mecz pomiędzy Polską a Szwecją na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W finale baraży jest już Walia, która wygrała 2:1 z Austrią, natomiast może poznać przeciwnika dopiero w sierpniu lub wrześniu. Starcie Szkocji z Ukrainą zostało przełożone z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, a Szkoci będą spokojnie czekać na decyzję FIFA.

Więcej o:
Copyright © Agora SA