Selekcjoner Szwedów nie wytrzymał. Starcie z dziennikarzem. Gorąco przed Polską

Chociaż Szwedzi awansowali do finału baraży o awans na mistrzostwa świata, to drużynie Janne Anderssona oberwało się za słaby styl. Selekcjoner naszych najbliższych rywali nie wytrzymał i na konferencji po meczu z Czechami starł się z jednym z dziennikarzy.

Dogrywki potrzebowali Szwedzi, by pokonać Czechów 1:0 i awansować do finału baraży o awans na mistrzostwa świata. Chociaż gospodarze byli faworytem spotkania, to podstawowym czasie gry nie potrafili pokonać Tomasa Vaclika i sami mieli trochę szczęścia. Tak jak w 12. minucie, kiedy po długiej analizie VAR sędziowie nie uznali goli Jana Kuchty.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Szwedzi nie zachwycili grą, co na pewno nie napawa ich optymizmem przed wtorkowym meczem z Polską w Chorzowie. Właśnie o to selekcjoner kadry - Janne Andersson - starł się z jednym z dziennikarzy na pomeczowej konferencji prasowej.

Szkoci nie dowierzają po meczu z Polską. Burza ws. rzutu karnego PiątkaSzkoci nie dowierzają po meczu z Polską. Burza ws. rzutu karnego Piątka

- Myślisz, że zagraliśmy dziś źle? - pytaniem na pytanie odpowiedział Andersson zaczepiony o słabszą postawę jego zespołu. I dodał: - Zapytałem, bo twoje pytanie zawierało i ocenę, i zarzuty. Czy to, co pokazaliśmy przeciwko Czechom wystarczy na Polskę? Nie wiem, bo z Polakami zagramy kompletnie inaczej! Jak przy okazji niemal każdego meczu coś można było zrobić inaczej - burzył się Andersson.

Selekcjoner Szwedów starł się z dziennikarzem

- Janne jest osobą wybuchową i nie mam z tym problemu. Na konferencji prasowej można jednak być trochę bardziej profesjonalnym. Oczywiście to zdarzyło się zaraz po meczu i w grę wchodziło wiele emocji. Nie biorę tego do siebie. Może dotknąłem jakiegoś drażliwego tematu - w rozmowie ze "Sport Bladet" zastanawiał się zamieszany w sprzeczkę dziennikarz - Johan Kucukaslan.

 

Nie był on odosobniony w swoim niezadowoleniu z gry reprezentacji Szwecji. "Reprezentacji Janne Anderssona rzadko kiedy tak trudno było zaufać, jak w ciągu ostatnich sześciu miesięcy" - oceniała po meczu dziennikarka "Expressen" Therese Stromberg. "Co z tego, że nasza reprezentacja ma do dyspozycji największe młode piłkarskie talenty w Europie, skoro pierwszy dobry strzał na bramkę Czechów oddała dopiero po 75 minutach?" - pytała retorycznie dziennikarka.

Landowski Boxing Night - Mazowsze vs. Zagłębie MiedzioweLandowski Boxing Night - Mazowsze vs. Zagłębie Miedziowe

Dzięki wygranej Szwedzi awansowali do finału baraży o awans na mistrzostwa świata. W nim zagrają z Polakami. Mecz we wtorek o 20:45. 

Więcej o: