Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. MME. Nie jest dobrze

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała 2:2 z Izraelem w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy 2023. Tak wygląda tabela polskiej grupy po czwartkowym meczu w Petach Tikwie.

Reprezentacja Polski U-21 zaliczyła spektakularną końcówkę 2021 roku. Podopieczni Macieja Stolarczyka na ostatnim zgrupowaniu w listopadzie najpierw sprawili ogromną niespodziankę, pokonując faworyzowanych Niemców aż 4:0, a następnie wygrali z Łotwą 5:0 i pozostali w grze o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy 2023.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Młodzieżówka tylko remisuje z Izraelem. Awans wciąż daleko

W czwartek nasza młodzieżówka wróciła do gry. Drużyna Macieja Stolarczyka zmierzyła się w Petach Tikwie z wiceliderem tabeli - Izraelem. Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami odbyło się we wrześniu w Lublinie i niestety zakończyło się porażką Polaków 1:2.

Tym razem wynik był nieco lepszy, ale trudno powiedzieć, żeby coś dał reprezentacji Polski. Nasza młodzieżówka po bardzo dobrym początku, ostatecznie zaledwie zremisowała 2:2. Trafienia dla drużyny Macieja Stolarczyka zaliczyli Adrian Benedyczak i Jakub Kamiński. Natomiast dla gospodarzy trafiali Liel Abada i Omri Gandelman

Dzięki temu wynikowi Izraelczycy z 16 punktami na koncie objęli prowadzenie w tabeli naszej grupy i pozostaną na nim przynajmniej do piątku, kiedy to Niemcy zmierzą się z Łotwą. Aby wrócić na fotel lidera, naszym zachodnim sąsiadom wystarczy remis w tym spotkaniu. Polacy natomiast w dalszym ciągu zajmują trzecią pozycję z dorobkiem 14 punktów.

W drugim spotkaniu naszej grupy rozegranym w czwartek Węgrzy pokonali San Marino 4:0 i umocnili się na czwartej pozycji w tabeli.

Tabela grupy B el. ME U-21

  1. Izrael 7 meczów, 16 punktów, bilans bramkowy 17:8
  2. Niemcy 6, 15 pkt, 21:8
  3. Polska 7, 14 pkt, 19:6
  4. Węgry 7, 10 pkt, 13:12
  5. Łotwa 6, 3 pkt, 4:13
  6. San Marino 7, 0 pkt, 0:27

Na mistrzostwa Europy awansują tylko zwycięzcy grup i jedna najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Więcej o: