UEFA zwołuje nadzwyczajne posiedzenie. Poszli po rozum do głowy?

UEFA pierwotnie przyjęła kandydaturę Rosji na organizację Euro 2028 i 2032. Władze federacji mogą się jednak wycofać z tej decyzji, ponieważ zwołały nadzwyczajne posiedzenie - informuje "The Telegraph".

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę spowodowała wprowadzenie licznych sankcji w świecie sportu, także w piłce nożnej. Kluby rosyjskie, ale też reprezentacja zostały wykluczone z rozgrywek międzynarodowych. Z tego skorzystała m.in. reprezentacja Polski, która otrzymała wolny los w półfinale baraży i tym samym zagra na Stadionie Śląskim ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. 

Zobacz wideo Czesław Michniewicz odkrywa karty. Zaskakujące zmiany w składzie

Media: UEFA naprawi swój błąd? Mogą odrzucić kandydatury Rosji do organizacji Euro

UEFA potwierdziła w środę wieczorem kandydatury do organizacji mistrzostw Europy w 2028 i 2032 roku. W przypadku obu imprez UEFA przyjęła wniosek Rosjan. Mimo że ostateczny wybór organizatorów obu imprez zostanie dokonany dopiero we wrześniu 2023 roku, to przyjęcie wniosków od Rosji wywołało spore kontrowersje. "The Telegraph" informuje, że federacja może naprawić swój błąd, ponieważ zwołała pilne posiedzenie, na którym może ostatecznie odrzucić wniosek od Rosji.

Rosja miała rywalizować o organizację Euro 2028 z Turcją oraz Wielką Brytanią (wspólny wniosek Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii) i Irlandią, natomiast w 2032 roku chętnie mistrzostwa Europy, poza Rosją, zorganizuje też Turcja oraz Włochy. Euro 2028 będzie swoistą rewolucją, ponieważ w turnieju udział wezmą najprawdopodobniej 32 zespoły.

Najbliższe mistrzostwa Europy odbędą się w 2024 roku w Niemczech, w dniach 14 czerwca - 14 lipca. Oficjalne losowanie grup eliminacyjnych odbędzie się 9 października we Frankfurcie. Mecze Euro 2024 będą rozgrywane w Berlinie, Monachium, Frankfurcie, Hamburgu, Kolonii, Gelsenkirchen, Dortmundzie, Lipsku, Stuttgarcie oraz Dusseldorfie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.