Nie do wiary. UEFA potwierdza, że ma gdzieś wojnę w Ukrainie. Skandaliczna decyzja

UEFA w środę wieczorem potwierdziła oficjalnie kandydatów do organizacji mistrzostw Europy w 2028 roku. Jak się okazuje, europejska federacja przyjęła wniosek Rosjan, którzy zgłosili się do zorganizowania turnieju.

W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę na kraj ten nałożono szereg sankcji, w tym również dotyczących sportu. Kluby zostały wykluczone z europejskich rozgrywek, natomiast reprezentacja oficjalnie straciła możliwość awansu na mistrzostwa świata, które w tym roku, na przełomie listopada i grudnia, odbędą się w Katarze.

Zobacz wideo Czesław Michniewicz odkrywa karty. Zaskakujące zmiany w składzie

Sankcje i zawieszenia nie przeszkadzają jednak Rosjanom. Ci wciąż mają ambitne plany. Zapowiedzieli, że nie zamierzają składać broni w kontekście wykluczenia ich z mundialu i będą domagać się odszkodowania. Ponadto ogłosili, że chcą zorganizować Euro 2028 lub 2032.

Stadiony MŚ 2018 w RosjiSzczyt bezczelności ze strony Rosjan. Chcą zorganizować piłkarskie Euro

Taką decyzję ogłosił członek komitetu wykonawczego RFU Siergiej Anochin. - Będziemy się ubiegać o te dwie imprezy. Kiedy złożymy wniosek? Cóż, należy to wyjaśnić z organem wykonawczym - zapowiedział przedstawiciel rosyjskiego związku.

Skandaliczna decyzja UEFA. Przyjęli wniosek Rosji

UEFA w środę potwierdziła oficjalnie, że przyjęła kandydaturę Rosjan do organizacji mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2028 roku. Co więcej, Rosjanie oraz Turcy, zdecydowali się jednocześnie zgłosić swoje kandydatury do turnieju w 2032 roku, o co starają się już Włosi.

Zakończono modernizację stadionu Khalifa International Stadium, co oznacza, że pierwszy obiekt w Katarze jest gotowy pięć lat przed rozpoczęciem mistrzostw świata."Niesprawiedliwe" losowanie MŚ w Katarze? Mogą trafić na bardzo trudną grupę

I choć UEFA w ostatnich tygodniach podjęła decyzję o wyrzuceniu rosyjskich klubów z europejskich pucharów, nie miała wystarczająco odwagi, by nie odrzucić kandydaturę Rosjan do organizacji kolejnych mistrzostw Europy. Ostateczny wybór gospodarza nastąpi we wrześniu 2023 roku.

Najbliższe mistrzostwa Europy, w 2024 roku, zostaną rozegrane w Niemczech.

Więcej o: