Media zapowiadają wielki powrót Arsene'a Wengera do pracy w wielkim klubie

Po kilku latach spędzonych w FIFA Arsene Wenger może wrócić do pracy w klubie. Francuskie media informują, że 72-latek jest jednym z kandydatów do objęcia stanowiska dyrektora sportowego w PSG.

Arsene Wenger nie pracuje jako trener od 2018 roku. To właśnie wtedy po 22 latach pożegnał się z Arsenalem Londyn. Po rozstaniu z ławką trenerską Francuz zrobił sobie rok przerwy, a po niej zdecydował się przyjąć propozycję objęcia posady dyrektora ds. rozwoju w FIFA, którą sprawuje do dziś. W ostatnim czasie bardzo promował m.in. ideę częstszego rozgrywania mistrzostw świata.

Zobacz wideo Właściciel Wisły Kraków wyznaje. "Trzeba było dokonać tego wcześniej"

Arsene Wenger rozgląda się za nową pracą. Połączy siły z Zidanem?

Teraz okazuje się jednak, że po czterech latach przerwy Arsene Wenger może wrócić do pracy w klubie i zaangażować się w bardzo ciekawy projekt. Z informacji przekazywanych przez francuskiego dziennikarza Santiego Aounę wynika, że francuski szkoleniowiec mógłby objąć stanowisko dyrektora sportowego PSG, gdzie wraz z nowym trenerem Zinedinem Zidanem mieliby przeprowadzić rewolucję. 72-latek zastąpiłby na stanowisku Brazylijczyka Leonardo, którego dni w Paryżu są policzone po ostatniej porażce w Lidze Mistrzów z Realem Madryt

Wenger nie jest jednak jedynym kandydatem władz PSG na to stanowisko. Według francuskiego dziennikarza Katarczycy zarządzający klubem widzieliby na tym stanowisku jeszcze trzy nazwiska - Michaela Edwardsa, Fabio Paraticiego i Andreę Bertę.

Informacje przekazywane przez Santiego Aounę potwierdził także inny francuski dziennikarz Abdellah Boulma. Według niego rzeczywiście Arsene Wenger rozgląda się za nową pracą, ale już raczej nie w roli trenera, a właśnie dyrektora. PSG ma być jedną z najpoważniejszych opcji, ale Francuz nie jest faworytem władz Paris Saint-Germain, więc wszystko zależy od decyzji pozostałych kandydatów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.