Piłka w grze, a do akcji rusza sędzia liniowy. Kuriozum to mało powiedziane [WIDEO]

Świadkiem kuriozalnej sceny byli kibice oglądający starcie Asante Kotoko z Bibiani Gold Stars w lidze ghańskiej. Przy drugiej bramce dla drużyny gospodarzy sędzia liniowy... wbiegł na boisko.

W niedzielę na stadionie Baba Yara w Kumasi odbyło się jedno z najciekawszych spotkań 20. kolejki ligi ghańskiej. Przewodzące tabeli Asante Kotoko podejmowało walczące o utrzymanie Bibiani Gold Stars. Mecz zawiódł jednak oczekiwania i był bardzo jednostronny. Gospodarze bez większych problemów triumfowali aż 5:0. Bohaterem spotkania został Mfegue Omgba, który zdobył dwie bramki w pierwszej połowie.

Sędzia liniowy wbiegł na boisko. Wszystko zgodnie z przepisami

W trakcie niedzielnego spotkania wyjątkową uwagę kibiców przykuła pewna kuriozalna sytuacja na boisku. W pierwszej połowie, przy akcji bramkowej na 2:0, którą wykorzystał właśnie Omgba na boisko wbiegł sędzia liniowy Theophilus Akugre.

Legenda wkracza do gry i wykłada 250 mln funtów. Chce wykupić udziały w ChelseaLegenda wkracza do gry i wykłada 250 mln funtów. Chce wykupić udziały w Chelsea

Wydaje się, że takie zachowanie liniowego jest niedopuszczalne, ale nic bardziej mylnego. Przepisy FIFA zakładają, że sędzia liniowy może wejść na boisko, ale maksymalnie na odległość 9,15 metra. Z późniejszych tłumaczeń arbitra wynikało, że zdecydował się na taki ruch, ponieważ sędzia główny był daleko od akcji. 29-latek chciał więc kontrolować bardziej to, co się dzieje na boisku.

Google MapsOj, jak bardzo nam ich nie żal. Rosjanie muszą jechać dwa tys. kilometrów autobusem

Dzięki zwycięstwu w niedzielnym meczu Asante Kotoko umocniło się na prowadzeniu w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad drugą Aduaną. Natomiast Bibiani Gold Stars spadło na 13. miejsce i ma w tej chwili zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.