Gwiazdor Szachtara trafił do Polski. Ma już ofertę z ojczyzny

Brazylijski skrzydłowy Szachtara Donieck może niedługo wrócić do swojego kraju. Tete wyjechał z Ukrainy z powodu wojny. Obecnie przebywa w Polsce u swojej rodziny, ale niewykluczone, że niedługo ponownie zmieni miejsce zamieszkania.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Każdego dnia docierają do nas informacje o stratach, jakie ponosi państwa ukraińskie w wyniku bestialskiego ataku wojska rosyjskiego. W tym czasie kraj opuściły miliony ludzi. Wielu z nich trafiło też do Polski. Wśród nich znalazł się m.in. brazylijski gwiazdor klubu Tete.

Zobacz wideo Właściciel Wisły Kraków wyznaje. "Trzeba było dokonać tego wcześniej"

Tete może trafić do Brazylii. "Swego rodzaju magazyn"

FIFA już kilka dni temu opublikowała oświadczenie o decyzji zezwalającej zagranicznym piłkarzom, grającym w lidze ukraińskiej i rosyjskiej, na zawieszenie swoich kontraktów. W tym czasie zawodnicy mogą zmienić drużynę, ale po sezonie będą musieli wrócić do macierzystego klubu. Jednym z takich piłkarzy jest właśnie Tete, 22-letni Brazylijczyk, który formalnie pozostaje piłkarzem Szachtara Donieck do czerwca 2023 roku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zagraniczne media informują, że piłkarz przebywa obecnie w Polsce u swojej rodziny, ale być może niedługo wróci do Brazylii. Zainteresowane piłkarzem ma być Gremio Porto Alegre, a więc klub z zaplecza ligi brazylijskiej. Tete ma być jednak poważnie zainteresowany ofertą, nawet jeżeli nie płynie ona z najsilniejszego zespołu w Brazylii. 

Jednocześnie portal uol.com.br podkreśla, że na ten moment Gremio wydaje się być jedynym klubem zainteresowanym sprowadzeniem piłkarza. "Porto Alegre jawi się jako swego rodzaju magazyn w karierze Tete, aż do rozpoczęcia kolejnego europejskiego sezonu" - czytamy na łamach dziennika. 

Wielu piłkarzy zdecydowało się na wyjazd z Ukrainy. Jednym z nich był Tomasz Kędziora wcześniej zawodnik Dynama Kijów, a obecnie zawodnik Lecha Poznań. Polak zabrał ze sobą Benjamina Verbicia, który zasilił skład Legii Warszawa.

twitter.com/jarekkaniewski_Wiktor Putin podjął decyzję ws. swojego nazwiska. Jasna deklaracja piłkarza

Zagraniczni piłkarze mogli bez problemu przekroczyć granice Ukrainy. Zdecydowanie trudniej o to obywatelom Ukrainy. Wprowadzenie stanu wojennego zakazuje wyjazdu mężczyznom od 16. do 60. roku życia. W środę FIFA opublikowała decyzję o możliwości zmiany klubu przez Ukraińców poza okienkiem transferowym. Warunkiem jest uzyskanie odpowiedniej zgody od krajowych władz.

Więcej o: