Szwedzi mają plan B. Przygotowali się na przywrócenie Rosji do baraży

Reprezentacja Szwecji wie już, co zrobi, jeżeli Rosjanie zostaną przywróceni do baraży. Drużyna Janne Andersona nadal nie zamierza mierzyć się z przedstawicielami państwa agresora, więc 29 marca może zagrać towarzysko z Walią lub Austrią.

Inwazja Rosji na Ukrainę zmieniła nieodwracalnie świat, który znamy. Haniebna decyzja Władimira Putina w bardzo szybkim tempie sprawiła, że Rosjanie zostali niemal wyizolowani z międzynarodowej społeczności, przede wszystkim tej zachodniej. Oprócz sankcji mających uderzyć w rosyjską gospodarkę zaczęto się domagać wyrzucenia Rosjan z międzynarodowej rywalizacji sportowej.

Zobacz wideo zmierzą się towarzysko z przegranym z pary Walia-Austria.

Kluczową decyzją dla Polaków była oczywiście ta podjęta przez FIFA, która zawiesiła rosyjskie kluby i reprezentację w rozgrywkach międzynarodowych. Oznacza to, że reprezentacja Polski awansowała od razu do finału baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze, w którym zagra ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy. 

Paul PogbaDramat Paula Pogby. "Ostatniej nocy spełnił się najgorszy koszmar dla naszej rodziny"

Szwedzi są przygotowani na decyzję CAS. Zagrają mecz towarzyski

Rosjanie oczywiście nadal nie mogą się pogodzić z taką decyzją FIFA, powtarzając absurdalne słowa o niełączeniu sportu z polityką. W związku z tym tamtejsza federacja zgłosiła ją do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie i czeka właśnie na rozstrzygnięcie. Bez względu na to, jakie ono będzie, Polacy, Szwedzi i Czesi nie zamierzają grać z reprezentacją Rosji.

Szwedzi jednak przygotowują się na wszelkie możliwe scenariusze, a więc nawet na taki, że przyjdzie im jednak grać z Rosją. 29 marca, czyli w dniu, w którym miałby odbyć się finał, reprezentacja Szwecji zmierzy się towarzysko z przegranym z pary Walia-Austria. Taki scenariusz zakłada zarówno brak awansu po porażce z Czechami jak i konieczność gry z Rosjanami w finale w przypadku zwycięstwa z Czechami. Szwedzi nie rozegrają tego dnia meczu towarzyskiego tylko i wyłącznie jeżeli będzie im dane zagrać z Polakami w finale baraży. 

Andrea AgnelliSzczęsny zaczął prosić sędziego o litość. Prezes Juventusu nie wytrzymał

Mecz Szwecja - Czechy odbędzie się 24 marca o godzinie 20:45 na Friends Arenie w Solnie. 

Więcej o: