Rosjanie plują jadem na Krychowiaka. Piszą o "zhańbionym Polaku"

Grzegorz Krychowiak wykorzystał szansę otrzymaną od FIFA i przeniósł się z Krasnodaru do AEK-u Ateny. Rosjanie nie rozumieją decyzji Polaka i nazywają go "zhańbionym". Podkreślają też, że to on był inicjatorem buntu zagranicznych piłkarzy swojej drużyny.

Oprócz decyzji o zawieszeniu rosyjskich klubów i reprezentacji FIFA musiała rozwiązać problem z kontraktami zagranicznych piłkarzy z ligi rosyjskiej i ukraińskiej. Większość z tych, którzy grali w Rosji, zapowiedziała, że nie zamierza kontynuować tam swoich karier, natomiast ci z Ukrainy mają to z oczywistych względów uniemożliwione.

Zobacz wideo Ivan zabrał piłkę i uciekł z mamą do Polski. "Syn pyta: mój dom jeszcze stoi?"

FIFA bardzo długo zwlekała z decyzją dotyczącą kontraktów zawodników z tych lig, ale w końcu ona zapadła. W zeszłym tygodniu federacja w oficjalnym komunikacie przekazała, że zagraniczni zawodnicy będą mogli "zawiesić" kontrakty z rosyjskimi i ukraińskimi klubami i związać się z innym pracodawcą, ale tylko tymczasowo. Po zakończeniu sezonu piłkarze będą musieli wrócić do swoich klubów.

Krychowiak odchodzi z Krasnodaru. Rosjanie kontynuują atak

W zaistniałej sytuacji zagraniczni piłkarze występujący w rosyjskich klubach rozpoczęli starania o rozwiązanie swoich kontraktów. Wśród nich znalazł się Grzegorz Krychowiak, który według mediów miał bardzo szybko zasygnalizować chęć odejścia z Krasnodaru w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Ostatecznie Polak opuścił Rosję w poniedziałek i trafił do AEK-u Ateny. 

Decyzji Krychowiaka nadal nie potrafią zrozumieć Rosjanie, którzy zaczęli go mocno krytykować. - Zhańbiony Polak z Krasnodaru Krychowiak będzie kontynuował karierę w Grecji - napisał portal Sportkp.ru, który przypomina także, że to właśnie reprezentant Polski był inicjatorem buntu w Krasnodarze. - Jako jeden z pierwszych zadeklarował chęć opuszczenia Rosji i zawiesił kontrakt z Krasnodarem. Mówiło się też, że Krychowiak zgromadził resztę cudzoziemców i stał się inicjatorem ich masowego exodusu - czytamy. 

To nie pierwszy raz, gdy Polak jest krytykowany w Rosji za swoją postawę. - Krychowiak musi przeprosić właściciela klubu za taki czyn - oczekiwał m.in. były reprezentant ZSRR Anzor Kawazaszwili. Jeden z dziennikarzy portalu Sports.ru nazwał natomiast Krychowiaka "szczurem" podczas jednego z wywiadów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.