Kuriozalny karny w meczu polskiej ligi kobiet. Zapomniała, że piłka jest w grze [WIDEO]

Piłka nożna obfituje w nietypowe zdarzenia. Takowego świadkiem byli kibice na meczu kobiecej ekstraligi pomiędzy Śląskiem Wrocław a Medykiem Konin. Jedna z zawodniczek zagrała piłkę ręką, myśląc, że ta była poza grą

W sobotę odbyła się 13. kolejka polskiej ekstraligi w piłce nożnej. W jednym z czterech spotkań Medyk Konin wygrał 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Piłkarki z Wielkopolski zdobyły obie bramki po rzutach karny, z których jeden został podyktowany po kuriozalnym zagraniu zawodniczki Śląska. 

Zobacz wideo Lewandowski nie przestaje zaskakiwać. Cudowny rzut do kosza!

Kuriozalne zagranie z ekstralidze kobiet. Zawodniczka nie wiedziała, że piłka jest w grze 

Wszystko zaczęło się od niegroźnego strzału Medyka Konina, który bez problemu obroniła bramkarka Śląska. Kilka sekund później położyła ona lekko futbolówkę na murawę, aby rozpocząć grę od wykopu bądź krótkiego podania do jednej z koleżanek zespołu. Ot, zagranie jakich wiele w trakcie meczu. Piłkarka Śląska Wrocław nie wiedziała jednak, że piłka była cały czas w grze i dotknęła piłkę rękę, aby poprawić ją sobie przed wybiciem z piątego metra. 

Kolejny gol Robert Lewandowskiego w BundeslidzeTak Robert Lewandowski ratuje Bayern Monachium. Wyrównał kolejny rekord [WIDEO]

Nieopatrzne zagranie było złamaniem przepisów i zostało słusznie uznane przez sędzię tego spotkania za zagranie piłki ręką, co skutkowało podyktowaniem rzutu karnego Początkowo cały zespół Śląska, włącznie z winowajczynią, był skonsternowany taką decyzją, ale arbiter nie miała wyboru. Całą sytuację można zobaczyć poniżej od 07:10.

 

Jedenastkę na bramkę zamieniła w siódmej minucie Sandra Sałata. Ta sama zawodniczka podwyższyła wynik spotkania z rzutu karnego (tym razem podyktowanego nie za kuriozalne zagranie) w 60. minucie. 

Wojciech Szczęsny broni rzut karny w meczu z Sampdorią"Ależ on jest w formie". Wojciech Szczęsny fenomenalnie broni rzut karny [WIDEO]

Medyk Konin zajmuje piąte miejsce w lidze, zaś Śląsk Wrocław jest dziewiąty. W kobiecej ekstralidze występuje 12 zespołów. Liderem jest UKS SMS Łódź z dorobkiem 31 punktów, tuż przed Czarnymi Sosnowiec (30 pkt) oraz Górnikiem Łęczna (28 pkt). 

Więcej o: