Oficjalnie: Były reprezentant Polski, 3-krotny mistrz Polski, trafił do "okręgówki"

Mariusz Pawełek znalazł nowy klub. Doświadczony bramkarz, który przez lata występował na boiskach Ekstraklasy, teraz zagra w lidze okręgowej. 40-latek związał się z Silesią Lubomia.

Mariusz Pawełek to zawodnik doskonale znany kibicom Ekstraklasy. Na przestrzeni lat reprezentował on barwy Odry Wodzisław, Wisły Kraków, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, czy Jagiellonii Białystok. Zanotował aż 258 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. 99 razy udało mu się zakończyć mecz z czystym kontem. W latach 2006-2010 czterokrotnie wystąpił także w reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Tak dziś wygląda Ze Roberto. WOW!

Mariusz Pawełek odchodzi z GKS-u Jastrzębie. Doświadczony golkiper zagra w lidze okręgowej

Oczywiście Pawełek najbardziej kojarzony jest z zespołem "Białej Gwiazdy", dla której grał przez pięć lat w epoce świetności klubu. W tym czasie zdobył trzy tytuły mistrza Polski i miał okazję zaprezentować się w europejskich pucharach. W latach 2006-2010 rozegrał także cztery spotkania w reprezentacji Polski.

Doskonałe występy w Wiśle Kraków zaowocowały transferem do ligi tureckiej, gdzie Pawełek grał dla dwóch zespołów, Adany Demirspor i Çaykuru Rizespor. Tam jednak nie wiodło mu się już tak dobrze i szybko wrócił do kraju. 

W ostatnim czasie 40-letni golkiper występował na zapleczu Ekstraklasy w barwach GKS-u Jastrzębie. Pełnił tam też funkcję trenera bramkarzy. Jesienią zagrał w siedmiu meczach. Dwa razy udało mu się zachować czyste konto.

Teraz nadszedł jednak czas na kolejne wyzwanie w karierze weterana polskich boisk. Mariusz Pawełek 10 marca został nowym zawodnikiem Silesii Lubomia, klubu w którym rozpoczynał swoją przygodę z piłką. Drużyna ta występuje obecnie w grupie trzeciej śląskiej klasy okręgowej. W tabeli zajmuje siedemnaste, ostatnie miejsce. Po 16 kolejkach drużyna zgromadziła na koncie tylko siedem punktów.

Więcej o: