Reprezentant Polski ma nowy klub. Jest oficjalne potwierdzenie

Kamil Jóźwiak zamienił Derby County na Charlotte FC. Reprezentant Polski podpisał z nowym klubem kontrakt do 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kamil Jóźwiak przeniósł się do Derby County we wrześniu 2020 roku za 4,3 miliona euro. Od tamtej pory kariera młodego pomocnika nabrała rozpędu, choć ciężko stwierdzić, że stał się ważną postacią nowej drużyny. Jak do tej pory 23-latek rozegrał na angielskich boiskach 61 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył cztery asysty. W międzyczasie stał się jednak jednym z kluczowych zawodników reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

Kamil Jóźwiak ma nowy klub. Dołączy do Świderskiego i Sobocińskiego

Ostatnie miesiące nie były jednak zbyt dobre dla Kamila Jóźwiaka. Reprezentant Polski coraz rzadziej pojawiał się na boisku, a na dodatek niedawno przydarzyła mu się kontuzja stawu skokowego. O możliwym transferze zaczęto już spekulować podczas zimowego okienka transferowego i od samego początku była mowa o Charlotte FC. Przenosiny Polaka miała jednak pokrzyżować właśnie kontuzja.

Rafał GikiewiczRafał Gikiewicz zmieni klub? Jest dwóch chętnych na Polaka

W piątek okazało się jednak, że transfer wcale nie upadł, a wręcz przeciwnie. Kamil Jóźwiak został bowiem oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Charlotte FC. 24-latek podpisał kontrakt do 2025 roku z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. Dołączy tym samym do dwóch innych Polaków, którzy grają w tym klubie - Karola Świderskiego i Jana Sobocińskiego.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podpisaliśmy kontrakt z Kamilem. To utalentowany, techniczny skrzydłowy, który może grać po obu stronach boiska i który rozgrywał już ważne mecze dla jednej z najlepszych reprezentacji na świecie - powiedział dyrektor sportowy Charlotte FC Zoran Krneta.

Andrij SzewczenkoZbombardowano wyjątkowe dla Szewczenki miejsce. "Całkowicie zniszczone"

Charlotte FC rozgrywa właśnie swój pierwszy sezon w Major League Soccer. Nowa drużyna Jóźwiaka w pierwszych dwóch kolejkach ligowych poniosła jednak dwie porażki i wciąż czeka na historyczne punkty.

Więcej o: