Mecz Rosja - Polska jednak się odbędzie? Były wiceprezydent FIFA przedstawił swój scenariusz

- Istnieje wiara i nadzieja, że mecz Rosja - Polska się odbędzie - powiedział były wiceprezydent FIFA Wiaczesław Kołoskow. Rosyjski działacz piłkarski nie ma wątpliwości, że to decyzja o ukaraniu "Sbornej" walkowerem jest kwestią polityczną.

We wtorek FIFA podjęła decyzję o ukaraniu walkowerem Rosji, co oznacza, że Polska zagra 29 marca w Chorzowie w decydującym o awansie meczu ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy. Dla "Sbornej" to natomiast koniec szans na grę podczas MŚ 2022 w Katarze. 

Zobacz wideo "Mam dreszcze". Ukraiński piłkarz reaguje na decyzję Polaków [SPORT.PL LIVE #16]

Rosyjski działacz wciąż wierzy, że mecz Rosja - Polska się odbędzie 

Rosjanie nie zgadzają się z decyzją FIFA i będą walczyć o przywrócenie w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS). Według części ekspertów światowa federacja tak długo zwlekała z decyzją, gdyż upewniała się, czy apelacja strony rosyjskiej nie zostanie pozytywnie rozpatrzona. 

Wciąż w pozytywny dla Rosji scenariusz wierzy Wiaczesław Kołoskow, który w latach 1980-1996 był wiceprezydentem FIFA. - Istnieje wiara i nadzieja, że mecz Rosja - Polska się odbędzie. Musimy wykorzystać wszystkie nasze wpływy i możliwości w CAS, aby rozpatrzono apelację. Wówczas mecz jest prawdopodobny, bo decyzja FIFA nie ma nic wspólnego z dokumentami statutowymi organizacji, to decyzja czysto polityczna i niesportowa - powiedział działacz.

W podobny sposób wypowiedział się Dmitrij Swiszczow, czyli przewodniczący rosyjskiej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Dumy Państwowej. Według niego wciąż jest czas i jest szansa, a FIFA podjęła decyzję o wykluczeniu Rosji "pod wpływem emocji, rusofobicznej histerii"

Na razie nie wiadomo, kiedy zapadnie ostateczna decyzja CAS. Więcej o tym, czy Rosja ma szansę na korzystną decyzję w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu  można przeczytać w TYM MIEJSCU>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.