Jednogłośny werdykt Niemców ws. Roberta Lewandowskiego. Inaczej nie mogli

Niemcy są jednogłośni ws. Roberta Lewandowskiego. W każdej redakcji przyznano mu idealne noty. "Klasa światowa".

Robert Lewandowski znów przeszedł do historii Ligi Mistrzów. Został autorem najszybszego hat-tricka w tych rozgrywkach, jeśli wziąć pod uwagę czas od rozpoczęcia meczu. Bayern Monachium wysoko pokonał Red Bull Salzburg 7:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału.

Zobacz wideo "Mam dreszcze". Ukraiński piłkarz reaguje na decyzję Polaków [SPORT.PL LIVE #16]

Lewandowski z najwyższymi notami. "Po prostu światowej klasy"

Kapitan reprezentacji Polski zebrał znakomite recenzje po meczu. Słynny dziennik "Bild" ocenił jego grę na 1 punkt w skali od 1-6, przy czym im niższa nota, tym lepsza gra. Podobnie ocenieni zostali Thomas Mueller i Leroy Sané.

Portal 90min.de nie miał żadnych wątpliwości. Polski snajper zasłużył  na najwyższe możliwe oceny, dlatego przyznał mu 10 na 10 punktów w swojej skali. "Nieco ponad 20 minut zajęło Robertowi Lewandowskiemu, aby zdemontować RB Salzburg przy użyciu każdej sztuczki, jak w książce. Najlepszy snajper strzelił oba rzuty karne". Dziennikarze tego medium zauważyli też, że po hat-tricku Lewy nie stwarzał już indywidualnie zagrożenia, ale odegrał znaczącą rolę przy golu Sané.

"Nie trzeba dodawać, że zdobywa najwcześniejszy i najszybszy hat-trick w historii Ligi Mistrzów" - czytamy ran.de, który przyznał Polakowi najwyższą notę za wtorkowe spotkanie. Sport.de nie ma wątpliwości, że Lewandowski to piłkarz "po prostu światowej klasy" i również przyznał mu idealną ocenę.

Sport1.de też ocenił Roberta Lewandowskiego na 1 i napisał: "Znakomity człowiek na boisku. Dzięki silnemu trzymaniu się piłki wywalczył rzut karny, który w 12. minucie pewnie zamienił na prowadzenie Monachium. W 21. powtórzył wyczyn: ponownie faulowany w polu karnym, ponownie trafił. A niecałe 120 sekund później wstrzelił swoją drużynę do ćwierćfinału swoim trzecim golem, którym strzelił również najwcześniejszego hat-tricka w historii Ligi Mistrzów". 

Kolejne medium, które najwyżej oceniło Lewandowskiego, to tz.de. Na tym portalu Polak też otrzymał ocenę 1, gdzie - jak to w większości przypadków w Niemczech bywa - im niższa nota, tym lepiej. To, że ktoś strzeli trzy gole w ciągu pierwszych 22 minut, to nowy rekord Ligi Mistrzów. Przy okazji: asystował przy bramce Sané". Identyczne punkty Lewemu przyznaje goal.com. "Lepiej zintegrowany niż poprzednio, zaangażowany w prawie każdy atak".

Abendzeitung-muenchen.de określa 33-latka "znakomitym" i też wyciągnął najwyższą ocenę - 1. Lewandowskim był najwyżej ocenianym piłkarzem Bayernu Monachium. Jako jedyny w każdym medium otrzymywał najwyższe noty. 

Więcej o: