Jednogłośny werdykt Niemców ws. Roberta Lewandowskiego. Inaczej nie mogli

Niemcy są jednogłośni ws. Roberta Lewandowskiego. W każdej redakcji przyznano mu idealne noty. "Klasa światowa".

Robert Lewandowski znów przeszedł do historii Ligi Mistrzów. Został autorem najszybszego hat-tricka w tych rozgrywkach, jeśli wziąć pod uwagę czas od rozpoczęcia meczu. Bayern Monachium wysoko pokonał Red Bull Salzburg 7:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału.

Lewandowski z najwyższymi notami. "Po prostu światowej klasy"

Kapitan reprezentacji Polski zebrał znakomite recenzje po meczu. Słynny dziennik "Bild" ocenił jego grę na 1 punkt w skali od 1-6, przy czym im niższa nota, tym lepsza gra. Podobnie ocenieni zostali Thomas Mueller i Leroy Sané.

Portal 90min.de nie miał żadnych wątpliwości. Polski snajper zasłużył  na najwyższe możliwe oceny, dlatego przyznał mu 10 na 10 punktów w swojej skali. "Nieco ponad 20 minut zajęło Robertowi Lewandowskiemu, aby zdemontować RB Salzburg przy użyciu każdej sztuczki, jak w książce. Najlepszy snajper strzelił oba rzuty karne". Dziennikarze tego medium zauważyli też, że po hat-tricku Lewy nie stwarzał już indywidualnie zagrożenia, ale odegrał znaczącą rolę przy golu Sané.

Liga Mistrzów. Robert Lewandowski strzela, Bayern awansujeŚwiat reaguje na wyczyn Lewandowskiego. Ależ tytuły, ależ zachwyty. "Złota Piłka"

"Nie trzeba dodawać, że zdobywa najwcześniejszy i najszybszy hat-trick w historii Ligi Mistrzów" - czytamy ran.de, który przyznał Polakowi najwyższą notę za wtorkowe spotkanie. Sport.de nie ma wątpliwości, że Lewandowski to piłkarz "po prostu światowej klasy" i również przyznał mu idealną ocenę.

Sport1.de też ocenił Roberta Lewandowskiego na 1 i napisał: "Znakomity człowiek na boisku. Dzięki silnemu trzymaniu się piłki wywalczył rzut karny, który w 12. minucie pewnie zamienił na prowadzenie Monachium. W 21. powtórzył wyczyn: ponownie faulowany w polu karnym, ponownie trafił. A niecałe 120 sekund później wstrzelił swoją drużynę do ćwierćfinału swoim trzecim golem, którym strzelił również najwcześniejszego hat-tricka w historii Ligi Mistrzów".

Kolejne medium, które najwyżej oceniło Lewandowskiego, to tz.de. Na tym portalu Polak też otrzymał ocenę 1, gdzie - jak to w większości przypadków w Niemczech bywa - im niższa nota, tym lepiej. To, że ktoś strzeli trzy gole w ciągu pierwszych 22 minut, to nowy rekord Ligi Mistrzów. Przy okazji: asystował przy bramce Sané". Identyczne punkty Lewemu przyznaje goal.com. "Lepiej zintegrowany niż poprzednio, zaangażowany w prawie każdy atak".

Abendzeitung-muenchen.de określa 33-latka "znakomitym" i też wyciągnął najwyższą ocenę - 1. Lewandowskim był najwyżej ocenianym piłkarzem Bayernu Monachium. Jako jedyny w każdym medium otrzymywał najwyższe noty.