Rosjanie bombardują obiekty sportowe na Ukrainie. Porażające zdjęcia stadionu w Czernichowie

Rosyjskie wojska kontynuują bombardowanie ukraińskich miast. W wyniku ataków niszczone są obiekty sportowe. Bomby spadły m.in. na stadion zespołu Desna Czernichów.

Wciąż trwa inwazja rosyjskich wojsk na Ukrainę. Kilkanaście dni temu Władimir Putin wydał swoim wojskom rozkaz wkroczenia na terytorium sąsiada i rozpoczął krwawe walki, w wyniku których śmierć poniosły już tysiące bezbronnych cywilów. Rosjanie w swoich działaniach są wyjątkowo okrutni. Ostrzeliwują obiekty cywilne, jak szkoły, przedszkola, szpitale, czy budynki mieszkalne.

Zobacz wideo Warszawska Arena Ursynów przekazana do dyspozycji uchodźców

Rosjanie bombardują obiekty sportowe na Ukrainie. Porażające zdjęcia stadionu w Czernichowie

Wolne od bombardowań nie są także obiekty sportowe. W wyniku ostrzału rakietowego doszczętnie zniszczona została m.in. hala sportowa w Charkowie. Nie jest to jednak jedyny obiekt sportowy, który uległ zniszczeniu.

Użytkownik Twittera "BuckarooBanzai" opublikował zdjęcie stadionu należącego do piłkarskiego klubu Desna Czernichów. Widzimy obok siebie fotografie obiektu z października 2021 roku, a także wykonaną obecnie, bo ataku wojsk Władimira Putina. Stadion zbombardowano i doszczętnie zniszczono jedną z trybun. 

Desna Czernichów występuję w ukraińskiej Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Liderem jest Szachtar Donieck, który zgromadził 47 punktów. O dwa "oczka" mniej ma natomiast klub reprezentanta Polski Tomasza Kędziory, czyli Dynamo Kijów. Rozgrywki ligi ukraińskiej wstrzymano natychmiast po ataku wojsk rosyjskich. Zagraniczni piłkarze rozpoczęli rozpaczliwe próby wydostania się z okupowanego państwa

Więcej o: