Grał w ekstraklasie, strzelił gola Legii, teraz walczy z Rosjanami. "Musi spać w łazience"

W obronę Ukrainy przed rosyjskim agresorem zaangażowani są nie tylko żołnierze. Za broń chwytają między innymi również byli i czynni sportowcy, którzy chcą odeprzeć ataki wojsk Władimira Putina. Wśród obrońców kraju znalazł się między innymi Andrij Bohdanow, były piłkarz Arki Gdynia.

Agresja Rosji wobec Ukrainy trwa już ponad tydzień. Przez cały ten czas wojskowi i cywile skutecznie odpierali ataki Rosjan, a do walki włączają się również ci, którzy wcześniej z militariami nie mieli zbyt wiele wspólnego. W sieci pojawiło się zdjęcie byłego piłkarza Arki Gdynia, który również postanowił bronić ojczyzny.

Zobacz wideo Eric Abidal pod wrażeniem Polaka. "On może być, tak jak Lewandowski, przykładem dla młodych piłkarzy"

Patryk Klimala w akcjiRaz, dwa, trzy. Co za mecz Polaka. Imponująca forma [WIDEO]

Sukces Bohdanowa w Polsce

Andrij Bohdanow był zawodnikiem Arki Gdynia od stycznia 2018 do stycznia 2019 roku, przenosząc się do polskiego klubu z Olimpiku Donieck. Na poziomie ekstraklasy Ukrainiec rozegrał 21 meczów i strzelił jednego gola. Trafił do siatki 31 marca 2018 roku w meczu z Legią Warszawa (1:0).

Większość kibiców może go kojarzyć jednak z pamiętnego meczu również przeciwko Legii Warszawa o Superpuchar Polski. Arka wygrała wówczas 3:2 i sięgnęła po trofeum, a Bohdanow dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców - najpierw, na samym początku spotkania strzelił bramkę samobójczą, a w 38. minucie pokonał Arkadiusza Malarza.

Bohdanow walczy o Ukrainę

32-latek wyjechał z Polski w styczniu 2019 roku, trafiając do klubu Desna Czernihów, zaś od stycznia 2020 roku jest graczem drużyny Kolos Kovalivka. W obecnym sezonie jego zespół mógł awansować do europejskich pucharów, ale w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy przegrał po serii rzutów karnych z Szachtiorem Karaganda.

Germany Soccer BundesligaNiemcy dosadnie o Robercie Lewandowskim

Teraz Bohdanow postanowił włączyć się do walki o swoją ojczyznę. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające ukraińskiego piłkarza z bronią i jego kolegą. Michał Nalepa, były piłkarz Arki Gdynia, kolega Bohdanowa, zamieścił także fotografię, na której widać, w jakich warunkach 32-latek musi spać.

Więcej o: