FIFA ma pomysł, który pomoże m.in. polskim piłkarzom. PZPN jest nim zachwycony

FIFA bierze pod uwagę możliwość wydłużenia okna transferowego dla zagranicznych piłkarzy, którzy chcą opuścić ligi rosyjską i ukraińską. Mogliby oni zmieniać swobodnie kluby do końca marca. Pomysł taki mocno popiera podobno PZPN.

Rosyjskie kluby znalazły się w bardzo trudnym położeniu przez inwazję wojsk Władimira Putina na Ukrainę. Coraz większa liczba zagranicznych zawodników chce rozwiązywać umowy i opuścić kraj, który bezpodstawnie zaatakował swojego sąsiada. Piłkarze nie chcą mieć nic wspólnego z narodem, który zabija niewinnych ludzi, w tym kobiety i dzieci.

Zobacz wideo Warszawska Arena Ursynów przekazana do dyspozycji uchodźców

FIFA chce pomóc piłkarzom opuszczającym Rosję i Ukrainę. PZPN zachwycony

Jednym z takich piłkarzy jest Grzegorz Krychowiak, który negocjuje rozwiązanie umowy z FK Krasnodar. Namówił do tego także swoich kolegów. Takich zawodników jest jednak więcej, dlatego też FIFA zamierza im pomóc.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował, że FIFA lada dzień powinna zdecydować o wydłużeniu do końca marca okna transferowego dla zagranicznych zawodników z ligi rosyjskiej, a także ukraińskiej (tam bowiem piłkarze nie są bezpieczni i nie wiadomo, kiedy rozgrywki mogłyby zostać wznowione). 

Aktualnie piłkarze, którzy rozwiążą umowę za porozumieniem stron, mogliby związać się tylko z klubem z kraju, w którym okno transferowe jest nadal otwarte. To bardzo mocno ogranicza możliwości zawodników. Zdaniem Tomasza Włodarczyka pomysł FIFA mocno popiera także PZPN. Polska federacja wystosowała specjalne pismo do światowej centrali piłkarskiej. 

W lidze rosyjskiej występuje obecnie czterech polskich piłkarzy. Są to wspomniany Grzegorz Krychowiak, a także Sebastian Szymański z Dynama Moskwa, Maciej Rybus z Lokomotiwa Moskwa i Rafał Augustyniak z Uralu Jekaterynburg. W lidze ukraińskiej występuje natomiast Tomasz Kędziora, gracz Dynama Kijów

Więcej o: