Rosjanie donoszą: Grzegorz Krychowiak odchodzi

Grzegorz Krychowiak nie chce dłużej grać w Rosji. Polski pomocnik rozmawia z działaczami FK Krasnodar o przedwczesnym rozwiązaniu umowy. Obecny kontrakt zawodnika ma obowiązywać do czerwca 2024 roku.

Grzegorz Krychowiak nie pozostaje bierny po tym, jak rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Reprezentant Polski przystąpił do konkretnych działań, by rozwiązać swoją umowę z FK Krasnodar. O szczegółach sprawy informują rosyjskie media.

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

- Krychowiak zamierza opuścić Krasnodar. 32-letni pomocnik rozmawia z klubem w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu - donosi portal Sports.ru.

Grzegorz Krychowiak będzie kolejny? Wielkie zmiany w Krasnodarze

W ekipie Krasnodaru doszło już do pierwszych ruchów kadrowych. W środę poinformowano o tym, że z klubem pożegnał się trener Daniel Farke oraz trzech jego asystentów. W tym przypadku umowy zostały rozwiązane za porozumieniem stron.

Krychowiakowi z pomocą może przyjść zmiana przepisów transferowych. W tej sprawie FIFPro, czyli związek reprezentujący piłkarzy, zaapelował do FIFA. Według nowych wytycznych zawodnicy grający w Rosji i na Ukrainie mieliby możliwość anulowania swoich kontraktów i nie ponieśliby przy tym dodatkowych kosztów.

Krychowiak do Rosji trafił w 2018 roku. Wówczas związał się z Lokomotiwem Moskwa - najpierw na zasadzie wypożyczenia, potem Rosjanie zdecydowali o wykupieniu Polaka z PSG.

Pomocnik dla "Parowozów" grał do sierpnia 2021 roku. Wtedy zmienił barwy klubowe i dołączył do zespołu FK Krasnodar. Tam łącznie zanotował 15 spotkań. Zdobył w nich 5 goli i zanotował 2 asysty. Umowa Polaka z obecnym klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Grzegorz Krychowiak z kolejnym gestem sprzeciwu

Krychowiak swój sprzeciw wobec rosyjskich działań wojennych na Ukrainie wyraził już wcześniej. Jako reprezentant Polski nie dał zgody na rozgrywanie meczu ze "Sborną" w barażach do mistrzostw świata. W mediach społecznościowych umieścił wpis przedstawiający stanowisko biało-czerwonych w tej sprawie.

Decyzja reprezentacji Polski o odmowie gry z Rosją przyniosła efekt. Rosjanie zostali zawieszeni przez FIFA i UEFA. Decyzja dotyczy zarówno poszczególnych klubów jak i narodowej reprezentacji na wszystkich szczeblach rozgrywek międzynarodowych.

Więcej o: