"S**o, kiedy ty milczysz, zabijają cywilów" Mykołenko atakuje Dziubę

Reprezentujący od stycznia tego roku ekipę Evertonu Witalij Mykołenko zwrócił się na Instagramie do byłego już kapitana reprezentacji Rosji Artioma Dziuby. 22-latek w ostrych słowach zarzucił mu brak reakcji na to, co rosyjskie wojska od kilku dni robią w Ukrainie.

W czwartek Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainie, chcąc doprowadzić do jej całkowitej kapitulacji. Niewykluczone, że broniący się kraj nie wytrzymałby naporu, gdyby nie wsparcie wielu państw z całego świata. Dzięki niemu ukraińska armia sukcesywnie odpiera ataki agresorów. Mimo to każdego dnia giną ludzie, zwłaszcza niewinni cywile.

Zobacz wideo Rosjanie „nieszczęśliwi" z powodu spadku wartości rubla. Społeczeństwo odczuje sankcje?

Ostry komentarz Mykołenki

Agresja Rosji doprowadziła już do wykluczenia sportowców z tego kraju z różnego rodzaju rozgrywek sportowych. Reprezentacja "Sbornej" została zawieszona między innymi przez FIFA i UEFA, a w międzyczasie żaden z piłkarzy grających w barwach tego kraju nie odniósł się publicznie do wydarzeń w Ukrainie.

Witalij Mykołenko zaapelował o to na Instagramie. "Suko, kiedy ty milczysz, Artiom Dziuba i twoje zasrane piłkarzyki, zabijają cywilów w Ukrainie. Zostaniesz zamknięty z własną głupotą na całe swoje życie, a co ważniejsze, do końca życia swoich dzieci. I szczerze się z tego cieszę. Nigdy nie otrzymacie przebaczenia, lachociągi" - napisał.

22-letni reprezentant Ukrainy Witalij Mykołenko na początku tego roku przeniósł się z Dynama Kijów do Evertonu, który zapłacił za niego 23,5 miliona euro. Artiom Dziuba z kolei nie gra w narodowej reprezentacji od momentu, w którym Stanisława Czerczesowa zastąpił skonfliktowany z nim Witalij Karpin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.