FIFPro żegna kolejnych dwóch zmarłych piłkarzy. "Niech spoczywają w pokoju"

Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) opublikowała na Twitterze poruszający wpis, w którym złożyła kondolencje rodzinom dwóch piłkarzy, którzy zginęli podczas wojny w Ukrainie. W wyniku agresji Rosji zmarli Witalij Sapyło i Dima Martynenko.

"Nasze myśli są przy rodzinach, przyjaciołach i kolegach z drużyny młodych ukraińskich piłkarzy - Witalija Sapyło (21) i Dmytro Martynenko (25), pierwszych piłkarzach, którzy zginęli podczas wojny. Niech spoczywają w pokoju" - czytamy we wpisie FIFPro.

Zobacz wideo Mieszkańcy Kijowa, w tym cudzoziemcy, ustawiają się w szeregu po broń do obrony ukraińskiej stolicy

Witalij Sapyło bronił Kijowa

W niedzielę pojawił się komunikat, że zginął zaledwie 21-letni Witalij Sapyło, który bronił Kijowa przed atakującymi Rosjanami. Pochodzący z Sokolnik obrońca był piłkarzem klubu Karpaty Lwów. "21-letni mieszkaniec Lwowa był dowódcą czołgu. Bronił stolicę Ukrainy przed rosyjskimi okupantami, którzy za wszelką cenę próbowali zdobyć Kijów" - napisano na profilu kibiców lwowskiego klubu w mediach społecznościowych.

Były już piłkarz młodzieżowych drużyn klubu Karpaty Lwów został również pożegnany na Facebooku przez Romana Kobilnyka, wykładowcę Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego. "Nasz bohater. Nasz kolega. Nasza Duma. Kondolencje dla rodziców, rodziny. Oddał za nas swoje życie" - napisał na Facebooku.

Martynenko zginął we własnym domu

Wojny w Ukrainie nie przeżył również piłkarz FK Hostomel, Dima Martynenko, który wspólnie ze swoją matką przebywał w rodzinnym domu, który stał się atakiem Rosjan. "Nie żyje Dima Martynenko i jego matka. Rosyjska bomba uderzyła w ich dom. Piłkarz z Ługańska, najlepszy strzelec i zawodnik drugiej ligi. Grał dla FK Hostomel. Jego siedmioletnia siostra potrzebuje pomocy. Trafiła do szpitala z urazami głowy. Lekarze walczą o jej życie" — czytamy w poście opublikowanym na profilu Kijowsko-Światoszyńskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Dima Martynenko był piłkarzem amatorskiej drużyny FK Hostomel, która na co dzień występuje w drugiej lidze Kijów-Światoszyn. Zawodnik w ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem swojego zespołu, dzięki czemu otrzymał statuetkę dla najlepszego gracza całej ligi.

Więcej o: