Trener reprezentanta Polski rzucił pracę. Nie chce wracać. "Początek exodusu"

Trener Lokomotiwu Moskwa Markus Gisdol zrezygnował z pracy w tym klubie razem z całym sztabem szkoleniowym. Powód? Oczywiście inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Państwa Zachodu nakładają kolejne sankcje na agresora. Dotyczy to również świata sportu. FIFA i UEFA podjęły wspólną decyzję o zawieszeniu do odwołania wszystkich rosyjskich drużyn piłkarskich. FIVB zabrała Rosji organizację siatkarskiego mundialu, który miał odbyć się w tym roku. Coraz więcej związków sportowych z różnych krajów deklaruje, że nie zamierza rywalizować z Rosjanami.

Zobacz wideo Tak wyglądała ewakuacja Kędziory z Kijowa. Błyskawiczna reakcja

Trener Lokomotiwu Moskwa rezygnuje. Nie chce pracować w Moskwie

Jak się okazuje, niektórzy nie chcą też kontynuować w Rosji swojej kariery. Media obiegła wiadomość, że z posady zrezygnował trener Lokomotiwu Moskwa – Markus Gisdol. Miał on odejść razem z całym sztabem szkoleniowym. "To może być początek masowego exodusu w rosyjskim futbolu" – skomentował to profil "Russian Football News" na Twitterze.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Jak swoją decyzję skomentował trener? "Dla mnie trenowanie piłki nożnej to najlepsza praca na świecie. Ale nie mogę realizować swojego powołania w kraju, którego przywódca jest odpowiedzialny za wojnę napastniczą w środku Europy. To nie jest zgodne z moimi wartościami, dlatego ze skutkiem natychmiastowym zrezygnowałem ze stanowiska trenera Lokomotiwu Moskwa. Nie mogę stać na boisku treningowym w Moskwie, trenować zawodników, żądać profesjonalizmu, kiedy w odległości kilku kilometrów wydawane są rozkazy, które przynoszą całemu ludowi wielkie cierpienie. To moja osobista decyzja i jestem o tym absolutnie przekonany" – powiedział Niemiec cytowany przez "Bild".

Lokomotiw Moskwa pod wodzą trenera Gisdola rozegrał 12 spotkań. Trzy razy wygrał, tyle samo razy zremisował i poniósł sześć porażek. Gisdol był trenerem Lokomotiwu od października 2021 roku. Aktualnie Lokomotiw jest na siódmym miejscu w Premier Lidze. Zawodnikiem Lokomotiwu jest Maciej Rybus.

Więcej o: