Michniewicz ujawnił, kto pomógł rozpracowywać Rosję. "Ukryte członkostwo"

Reprezentacja Polski nie zagra z Rosją w barażach o awans na mundial w Katarze. Po poniedziałkowej decyzji FIFA selekcjoner Czesław Michniewicz zaskoczył wszystkich, dziękując za nieoficjalny udział w sztabie kadry... znanej użytkowniczce Twittera.

Po kilkudziesięciu godzinach naporu z wielu stron FIFA i UEFA podjęły wspólną decyzję o zawieszeniu do odwołania wszystkich rosyjskich drużyn piłkarskich. Zakaz udziału dotyczy wszystkich rozgrywek organizowanych przez obie organizacje. Oznacza to, że reprezentacja Rosji nie zagra na tegorocznych mistrzostwach świata, a rosyjskie kluby zostały wykluczone z europejskich pucharów.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Michniewicz zaskoczył po wyeliminowaniu Rosji z baraży. Podziękował tajnemu członkowi sztabu

W związku z poniedziałkową decyzją FIFA reprezentacja Polski nie zagra w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Wszystko wskazuje na to, że nasza kadra awansuje bezpośrednio do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy. Oznacza to, że diametralnie zmienią się plany nowego selekcjonera Czesława Michniewicza, który intensywnie pracował nad planem na mecz z Rosją.

Rosja może otrzymać kolejny cios. Kara większa niż wyrzucenie reprezentacjiRosja może otrzymać kolejny cios. Kara większa niż wyrzucenie reprezentacji

Michniewicz ze wtorek zaskoczył opinię publiczną zamieszczając na swoim profilu na Twitterze wyjątkowe podziękowania. Były one skierowane do nieoficjalnego członka sztabu, którym okazała się być znana użytkowniczka Twittera i ekspertka od ligi rosyjskiej - Katarzyna Lewandowska. 

- Akcja "Rosja" zakończona. Chciałbym bardzo podziękować Kasi za olbrzymie zaangażowanie i "ukryte członkostwo" w sztabie reprezentacji. Twoja wiedza była dla nas bezcenna. Kasia pomagała mi także w meczach reprezentacji U21 z Rosją i Legii ze Spartakiem - napisał selekcjoner. 

Wisła Kraków ma nowego piłkarza. Transfer dopięty w ostatniej chwili. I to jakiWisła Kraków ma nowego piłkarza. Transfer dopięty w ostatniej chwili. I to jaki

Rosjanie natomiast wyrazili już swoje oburzenie decyzją FIFA i zapowiedzieli już odwołanie się od niej do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. Wydaje się jednak, że ten ruch nic nie zmieni w sytuacji kiedy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Finał baraży z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Więcej o: