Nie żyje 21-letni piłkarz Karpatów Lwów. Zginął w obronie Kijowa

Karpaty Lwów poinformowały, że że podczas działań wojennych na Ukrainie zginął Witalij Sapyło. To 21-latek, który grał w tym klubie w drużynach młodzieżowych.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik - Donieckiej i Ługańskiej. W czwartek rano rozpoczęła się natomiast rosyjska inwazja na Ukrainę. Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Ostrzelane zostały punkty militarne na terenie całego kraju. Pojawiają się również doniesienia o atakach na cywilów. Aktualnie toczą się ciężkie walki o ukraińskie miasta, między innymi o Kijów.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Zobacz wideo Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił mobilizację. Ochotnicy zgłaszają się do ukraińskiej armii, aby bronić kraju przed najeźdźcą. Wśród nich są również sportowcy. Cały świat widział już zdjęcia Witalija Kliczki – mistrza świata boksie, a aktualnie mera Kijowa, który z bronią w ręku broni swojego miasta.

Piłkarz Karpat Lwów poniósł śmierć podczas walk

Do wojska trafił również młody Witalij Sapyło. Pochodzący z Sokolnik 21-latek grał w młodzieżowej drużynie Karpat Lwów. Klub w krótkim komunikacie opublikowanym w sobotę z żalem poinformował, że poświęcił on swoje życie w walce za swój kraj. Sapyło według ukraińskich mediów był członkiem załogi czołgu. Zginął w walkach pod Kijowem. "Wieczna pamięć bohaterom" – napisał klub w komunikacie o śmierci chłopaka.

Więcej o:
Copyright © Agora SA