Kolejny wielki gest Błaszczykowskiego! Przekazuje pieniądze na pomoc Ukrainie

Jakub Błaszczykowski postanowił zareagować na inwazję Rosji na Ukrainę i wraz ze swoją fundacją przekazał 250 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie. - Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie - napisał Błaszczykowski.

Wciąż trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W nocy z piątku na sobotę trwały zaciekłe walki na przedmieściach Kijowa. Mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko relacjonował, że ataki Rosjan zostały odparte, a ukraińskie wojska wyszły z opresji obronną ręką. Inwazja wojsk rosyjskich ma też wpływ na świat sportu - zarówno polska, jak i szwedzka federacja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie zagra z Rosją w ramach marcowych baraży na mistrzostwa świata w Katarze.

Zobacz wideo Zełenski dementuje plotki o ewakuacji. "Nasza prawda naszą bronią"

Wielki gest Jakuba Błaszczykowskiego. Wraz z fundacją przekazał pieniądze dla Ukrainy 

Jakub Błaszczykowski postanowił zareagować na inwazję Rosji na Ukrainę i wraz ze swoją fundacją przekazał sporą kwotę na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. "W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych. To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie" - napisał Jakub Błaszczykowski.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

To nie jest jedyny przypadek, w którym Jakub Błaszczykowski zdobywa się na tak wielki gest. Zawodnik Wisły Kraków był pierwszym przedstawicielem piłkarskiego środowiska, który przekazał dwa lata temu pieniądze na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa - mowa tutaj o 400 tys złotych. W 2017 roku Błaszczykowski wraz z fundacją uratował telefon zaufania dla dzieci, a przed powołaniem fundacji piłkarz pomógł sfinansować operację chorego na neuroblastomę Dominika, przekazując na ten cel aż ćwierć miliona złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.