Media: UEFA podjęła pierwszą, ważną decyzję ws. Rosji. Ale boi się słowa "inwazja"

Z informacji agencji AP wynika, że UEFA przeniesie finał Ligi Mistrzów poza Rosję. W piątek decyzja ma zostać potwierdzona przez komitet wykonawczy. Przy okazji federacja zaliczyła kolejną wpadkę: zrobiła wszystko, by nie użyć jedynego pasującego w tej sytuacji słowa "inwazja".

Trwa agresja Rosji na Ukrainę. W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik - Donieckiej i Ługańskiej. W czwartek nad ranem wojska rosyjskie zaatakowały już cały teren państwa ukraińskiego.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

UEFA chciała zareagować i znowu skandal. "Sytuacja między Rosją a Ukrainą"

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę powrócił temat współpracy piłkarskich federacji z reżimem Władimira Putina. Pojawiły się głosy o całkowitym wykluczeniu Rosjan z rozgrywek międzynarodowych oraz przede wszystkim o zakazaniu organizacji imprez sportowych na terenie Rosji. 

Cezary Kulesza i Kamil BortniczukMinister sportu króciutko skomentował stanowisko Szwecji ws. meczu z Rosją

Kibice i dziennikarze domagali się komentarza ze strony UEFA, gdyż finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów ma się odbyć w Sankt Petersburgu. Według wielu osób miejsce rozegrania spotkania powinno zostać natychmiastowo zmienione. 

Europejska federacja wreszcie zabrała głos w tej sprawie, ale przy tym  po raz kolejny tego dnia skompromitowała się, nazywając rosyjską inwazję "rozwojem sytuacji" pomiędzy Rosją a Ukrainą, co spotkało się z kolejną falą krytyki. Kolejną, bo w czwartek rano UEFA zamieściła kompromitujący wpis na Twitterze, życząc wszystkim "miłego dnia", o którym więcej pisaliśmy tutaj >>

Rosjanie już praktycznie pewni, co z finałem LMRosjanie już praktycznie pewni, co z finałem LM

- Śledząc rozwój sytuacji między Rosją a Ukrainą, prezydent UEFA zwołał nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego o godz. 10:00 w piątek 25 lutego, aby ocenić sytuację i podjąć wszelkie niezbędne decyzje. Dalsza komunikacja nastąpi po spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Nie wiadomo, czy zostanie podjęta jakakolwiek decyzja ws. barażu el. MŚ 2022 Rosja - Polska (mecz zaplanowano na 24 marca).

Według Roba Harrisa, korespondenta agencji AP, UEFA przeniesie finał Ligi Mistrzów poza Rosję - decyzja ma zostać potwierdzona na piątkowym nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu wykonawczego. Na razie nie wiadomo, jak ma być nowa lokalizacja finału, który ma zostać rozegrany 28 maja.

Więcej o: