Niezwykły gest niemieckiego "Bilda". Gazpromowi to się nie spodoba

"Bild" postanowił zbojkotować rosyjski Gazprom. Jak poinformowano na stronie niemieckiej gazety, na wszystkich zdjęciach z Ligi Mistrzów i z meczów Schalke logo Gazpromu będzie zakrywane napisem "Wolność dla Ukrainy".

Rosja w ostatnich dniach znacząco zaostrzyła konflikt z Ukrainą. W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik donieckiej i ługańskiej, na co zdecydowanie zareagowały państwa zachodnie. Jednym z pierwszych państw, które nałożyły sankcje na Rosję, są Stany Zjednoczone. Amerykanie zakazali handlowania rosyjskimi obligacjami, ale przede wszystkim zablokowali dwa wielkie rosyjskie banki - WEB i PSB.

Zobacz wideo Były król strzelców ekstraklasy może skończyć karierę. "Jestem pół roku bez grania"

Co więcej, wiele mówi się o możliwym bojkocie finału Ligi Mistrzów, który jest zaplanowany w Sankt Petersburgu. UEFA na razie nie chce podejmować decyzji dotyczącej przeniesieniu finału na inny stadion. "UEFA stale i uważnie monitoruje sytuację. Na chwilę obecną nie ma planów zmiany miejsca rozegrania finału" - czytamy komunikacie opublikowanym przez europejską federację.

Britain Soccer Premier LeagueManchester United reaguje na konflikt na Ukrainie. Lot został odwołany

Tymczasem niemiecki "Bild" postanowił wyprzedzić wszelkie ruchy UEFA i samemu zbojkotować rosyjski Gazprom, głównego sponsora Ligi Mistrzów. "Bild" od tej pory, na wszelkich zdjęciach, będzie ukrywać logo rosyjskiej spółki i zastępować je napisem "Wolność dla Ukrainy".

'Bild' protestuje przeciwko reklamom Gazpromu'Bild' protestuje przeciwko reklamom Gazpromu screen bild.de

"Bild" bojkotuje rosyjski Gazprom

- Jesteśmy zmuszani oglądać reklamy Gazpromu w telewizji, gdy oglądamy spotkania Ligi Mistrzów, gdy wojska Putina najeżdżają na Ukrainę. "Bild" kładzie kres tego typu reklamom - napisali dziennikarze na stronie niemieckiej gazety, tłumacząc swoją decyzję.

Angielski kluby zbojkotują finał Ligi Mistrzów, jeśli do niego awansują? Minister wzywaAngielski kluby zbojkotują finał Ligi Mistrzów, jeśli do niego awansują? Minister wzywa

"Bild" domaga się także, by usunąć logo Gazpromu z transmisji meczów Ligi Mistrzów, a także zaklejenia go na koszulkach piłkarzy Schalke, występujących w 2. Bundeslidze. - Schalke i UEFA wykręcają się zgodnie z mottem "z polityką Putina nie mamy nic wspólnego". To kłamstwo! Dyktatorzy wykorzystują sport jako piękne tło dla brudnych poczynań - nie tylko w czasie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Gdy Putin najeżdża sąsiednie państwo i odmawia mu prawa do istnienia, wszelkie granice zostają przekroczone! Piłka nożna nie może pozostać niewzruszona, gdy Putin prowadzi wojnę - podkreślono na łamach "Bilda".

Więcej o: