Karol Linetty był o krok od zmiany klubu. Teraz ujawnia

Karol Linetty latem 2020 roku przeniósł się z Sampdorii do Torino. Niestety jego przygoda z nowym klubem nie układa się najlepiej i coraz głośniej mówi się o możliwym kolejnym transferze. Reprezentant Polski przyznał na łamach "Tuttosport", że był o krok od zmiany klubu.

Karol Linetty przechodzi o ostatnim czasie bardzo trudne chwile. 27-letni pomocnik przeniósł się latem 2020 roku z Sampdorii do Torino i niestety jego kariera mocno wyhamowała. W nowym klubie reprezentant Polski nie ma już tak mocnej pozycji jak w poprzednim i często nie łapie się do pierwszego składu. W zeszłym sezonie jego drużyna była na dodatek bardzo blisko spadku do Serie B.

Zobacz wideo Były król strzelców ekstraklasy może skończyć karierę. "Jestem pół roku bez grania"

Linetty mógł zaliczyć wielki powrót. Znów chciał go Giampaolo

W tym sezonie jest już lepiej. Torino pod wodzą nowego trenera Ivana Juricia zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Serie A i wciąż może podjąć walkę o europejskie puchary. Niestety sytuacja Karola Linettego znacząco się nie poprawiła. Polak rozegrał w tym sezonie zaledwie 852 minuty w 14 spotkaniach ligowych, w których zaliczył dwie asysty. Jednak na 12 ostatnich meczów swojej drużyny pojawił się na boisku zaledwie raz.

AP | youtube.com/watch?v=hF6s29HV6tYLeo Messi zmieni klub? Właśnie kupił nową posiadłość. 5 milionów i winda dla aut

Z powodu kiepskiej sytuacji Linettego w Torino w mediach pojawiło się już sporo spekulacji na temat możliwych przenosin do innego klubu. Jak się okazało, reprezentant Polski był bliski głośnego transferu w minionym zimowym okienku transferowym. 27-latek sam przyznał, że miał ofertę powrotu do Sampdorii. - Zostanę w Genui przez kilka dni. To prawda, w styczniu byłem bardzo bliski powrotu do Sampdorii - powiedział Polak, cytowany przez "Tuttosport".

Górnik - RakówJan Urban oskarża Szymona Marciniaka. Podolski też reaguje. Burza po meczu

Taki transfer był możliwy głównie dzięki Marco Gimpaolo, który w styczniu wrócił na ławkę trenerską Sampdorii po niemal trzech latach. To właśnie za kadencji Włocha Linetty przeżywał w Genui swój najlepszy czas. Jednak co ciekawe to właśnie również 54-letni szkoleniowiec sprowadził Polaka do... Torino, którego był trenerem od sierpnia 2020 do stycznia 2021 roku.

Więcej o: