Aguero nie pozostawia złudzeń. Przygnębiające wyznanie legendy

Sergio Aguero na dobre pożegnał się z futbolem. - Czasami zastanawiam się, czy kiedykolwiek w przyszłości wykonam choćby jeszcze jeden sprint - żali się Argentyńczyk na Twitchu.

Była połowa grudnia, gdy Serigio Aguero podjął decyzję, której wszyscy kibice się obawiali. Argentyńczyk musiał zakończyć karierę, choć do Barcelony trafił na początku lipca. Po konsultacjach z lekarzami okazało się, że problemy z sercem uniemożliwiają profesjonalne granie w piłkę. Legenda Manchesteru City zmaga się z arytmią serca. Problemy ma nawet w amatorskim ćwiczeniu.

Zobacz wideo To będzie największy problem Brzęczka. "Boję się, że nie wyciągnął wniosków"

Cezary KucharskiDobre wieści w sprawie stanu zdrowia Kucharskiego. "Faktycznie było bardzo źle"

- Gdy próbuję grać w piłkę, to nie mogę złapać tchu. Czasami zastanawiam się, czy kiedykolwiek w przyszłości wykonam choćby jeszcze jeden sprint. Czuję, że moje serce nie funkcjonuje prawidłowo. Lepsze dla mnie jest spokojne siedzenie tutaj i streamowanie - przyznał Aguero podczas transmisji na Twittchu.  

Aguero posiada bardzo duży kanał na Twitchu, którego śledzi 3,5 miliona widzów. Argentyńczykowi zdarzało się w przeszłości streamować, a na nagraniach piłkarz nie tylko grał w gry, ale również wdawał się w dyskusje ze swoimi widzami.

Kłótnia Linekera z dziennikarzem. Poszło o legendę angielskiej piłkiKłótnia Linekera z dziennikarzem. Poszło o legendę angielskiej piłki

Argentyńska stacja telewizyjna TyC Sports poinformowała, że Aguero może pojechać z kadrą na mundial w Katarze, jednak nie jako zawodnik, a członek sztabu reprezentacji lub oficjalny delegat związku. Póki co jednak nie wiadomo, czy przystanie na tę propozycję. Mówi się także o tym, że Aguero miałby zostać ambasadorem Manchesteru City.

Legenda City, przyjaźń z Messim i przegrany finał mundialu

- Praktycznie całą karierę spędziliśmy razem, Kun... Przeżyliśmy wiele pięknych chwil i inne, które tak piękne nie były, ale wszystkie one łączyły nas coraz bardziej i stawaliśmy się jeszcze większymi przyjaciółmi. I takimi też będziemy, żyjąc już poza boiskiem - napisał Leo Messi na Instagramie.

Messi i Aguero nie zdążyli zagrać razem w barwach FC Barcelony, ale z reprezentacją Argentyny zdobywali Copa America (2021), mistrzostwo olimpijskie (2008) oraz mistrzostwo świata U-20 (2005). W 2014 roku dotarli do finału mistrzostw świata w Brazylii, gdzie przegrali po dogrywce z Niemcami 0:1.

Sergio Aguero grał dla takich klubów, jak Independiente, Atletico Madryt oraz City. Napastnik najwięcej meczów zagrał w barwach Manchestery, których reprezentował w latach 2011-2021 i zdobył z nimi pięć mistrzostw Anglii, czy trzy Tarcze Wspólnoty.

Więcej o: