Blamaż Borussii Dortmund. Bayer Leverkusen ośmieszył wicelidera Bundesligi

Borussia Dortmund zupełnie sobie nie radzi bez Erlinga Haalanda. Drużyna Marco Rose przegrała właśnie na własnym stadionie 2:5 z Bayerem Leverkusen w spotkaniu 21. kolejki Bundesligi.

W niedzielę kibice Bundesligi dostali kolejną wielką dawkę boiskowych emocji. O 15:30 rozpoczęło się pierwsze tego dnia spotkanie 21. kolejki rozgrywek, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny Borussii Dortmund i Bayeru Leverkusen. Niestety na wysokości zadania stanęła tylko jedna z drużyn.

Borussia Dortmund znów ma ogromne kłopoty po tym jak kolejnej już kontuzji w ostatnim czasie doznał Erling Haaland. Norweg jest zdecydowanie największą gwiazdą drużyny, od której rozpoczyna się ustalanie składu. W tym sezonie Bundesligi zaliczył już 14 trafień i walczy o koronę króla strzelców z Robertem Lewandowskim i Patrikiem Schickiem.

Borussia nie radzi sobie bez Haalanda. Kolejny fatalny występ w tym sezonie

Od samego początku niedzielnego spotkania w ofensywnych poczynaniach Borussii było widać brak Norwega. Podopieczni Marco Rose mieli problemy ze stworzeniem sobie dogodnych okazji do strzelenia bramki. W obronie z resztą było równie słabo. Mecz rozpoczął się od bramki samobójczej Manuela Akanjiego w 11. minucie, po której to goście objęli prowadzenie.

Na wyrównanie nie trzeba było jednak długo czekać. Już pięć minut później kibice byli świadkami... kolejnego trafienia samobójczego. Tym razem jednak to obrońca Bayeru Jeremie Frimpong pokonał własnego bramkarza. Na tym jednak zakończyły się pozytywne wieści dla Borussii Dortmund, ponieważ później goście urządzili sobie festiwal strzelecki.

Jeszcze w pierwszej połowie swoje trafienia zaliczyli Florian Wirtz i Robert Andrich, a w drugiej po jednej bramce strzelili Jonathan Tah i Moussa Diaby. Borussię było natomiast stać tylko na jedno trafienie i to dopiero przy wyniku 1:5. W 89. minucie do bramki Lennarta Grilla trafił Steffen Tigges.

Dzięki tej wygranej trzeci w tabeli Bayer Leverkusen zmniejszył do pięciu punktów stratę do pozycji wicelidera Bundesligi, którą zajmuje właśnie Borussia Dortmund.