Joachim Loew wraca na ławkę trenerską. Media: Porozumiał się z nowym klubem

Joachim Loew może wrócić na ławkę trenerską. Niemieckie media przekonują, że były selekcjoner mistrzów świata jest już dogadany w Turcji.

Podczas ostatnich mistrzostw Europy reprezentacja Niemiec dotarła do 1/8 finału. Przegrany 0:2 mecz z Anglią był ostatnim, w jakim zespół poprowadził Joachim Loew. Selekcjoner, który jako pierwszy trenera pracował z kadrą od 2006 roku, swoje odejście zapowiedział jeszcze przed Euro 2020.

Zobacz wideo Czesław Michniewicz o wyborze bramkarza na baraże. "Innej odpowiedzi być nie może"

Od tamtej pory Niemiec pozostawał bezrobotny, jednak wiele wskazuje na to, że niedługo wróci do zawodu. "Haber Global" poinformował, że Loew zgodził się objąć posadę trenera tureckiego Fenerbahce.

Loew znalazł nową pracę?

Niemieckie media informowały, że były selekcjoner mistrzów świata pierwsze rozmowy z Turkami rozpoczął pod koniec grudnia. Wtedy przedstawiciele klubu mieli złożyć propozycję Loewowi i spokojnie czekać na jego odpowiedź. Spokojnie, bo Niemiec ma przejąć zespół dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Loew prowadził reprezentację Niemiec w 198 meczach, z których wygrał 125. W 2014 roku doprowadził Niemców do tytułu mistrzów świata. Wcześniej, bo w latach 2004-2006, Loew był asystentem pełniącego wtedy rolę selekcjonera Juergena Klinsmanna.

Po 23 kolejkach tureckiej Super Lig Fenerbahce zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. 19-krotni mistrzowie Turcji do lidera - Trabzonsporu - tracą aż 17 punktów.

Więcej o: