Ronaldo wybrał najlepszego napastnika świata. Nietypowy wybór legendy

Debata na temat najlepszych napastników na świecie trwa niemal nieprzerwanie. Do dyskusji na ten temat włączył się były znakomity napastnik Ronaldo, który w rozmowie z "Bobo TV", kanałem prowadzonym przez Christiana Vieriego zabrał stanowisko w kwestii najlepszych graczy tej pozycji obecnego pokolenia.

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że Brazylijczyk reprezentujący niegdyś barwy takich klubów, jak FC Barcelona, Real Madryt czy Inter Mediolan jest jednym z najlepszych snajperów w całej historii piłki nożnej. Gdyby nie trapiące go kontuzje, z pewnością mógłby być numerem jeden.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Dawid Kownacki (z prawej) jest kapitanem młodzieżowej reprezentacji PolskiSensacyjne powołanie Michniewicza? Może zyskać najwięcej. "Jak najbardziej ma szanse"

Ronaldo wskazał najlepszego napastnika świata

Ronaldo niedawno wziął udział w streamie na kanale prowadzonym przez innego byłego świetnego napastnika, Christiana Vieriego - "Bobo TV". Brazylijczyk odniósł się do wielu ciekawych kwestii dotyczących dzisiejszego futbolu, a przy tym wyznał, kto według niego jest obecnie najlepszym napastnikiem świata.

- Moim zdaniem numerem jeden jest Karim Benzema, ale Robert Lewandowski znajduje się bardzo blisko niego. Haaland będzie bardzo silny, może stać się numerem jeden, ale nie ma takiej techniki, jak ta dwójka. Mbappe jest bardzo dobry. Ma szybkość i zachowuje zimną krew przed bramką rywala. Dzięki temu będzie najlepszy na świecie. Ostatnio przeczytałem, że w Realu Madryt zarobi 50 milionów rocznie. Urodziłem się w niewłaściwym pokoleniu - powiedział.

Ronaldo skomentował kwestię założenia Superligi

Następnie Ronaldo skomentował temat Superligi, o której było głośno kilkanaście miesięcy temu i za którą opowiada się prezes Realu Madryt Florentino Perez. Według Brazylijczyka nieuniknione jest powstanie nowych rozgrywek.

Roberto Carlos w nowym klubie.Roberto Carlos w nowym klubie. Podpisał kontrakt. "Nikt nie mógł w to uwierzyć"

- To nadejdzie prędzej czy później. Piłka nożna zawsze ewoluuje. Najlepsze kluby chcą pieniędzy, aby zapłacić piłkarzom, którzy kosztują coraz więcej. Obecnie brakuje dialogu w branży piłkarskiej. Nie rozumiem, dlaczego FIFA, UEFA i najsilniejsze ligi nie chcą ze sobą rozmawiać - podsumował.

Więcej o: