Adam Małysz zabrał głos ws. selekcjonera reprezentacji Polski

Sporo w ostatnim czasie dzieje się wokół reprezentacji Polski. Głos na ten temat zabrał nawet Adam Małysz, który jest wiernym kibicem naszej kadry. - Teraz jesteśmy w podbramkowej sytuacji. Najlepszy byłby polski trener - powiedział były skoczek w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem rzeczywiście sprawa jest przesądzona i na samym finiszu na czoło wyścigu o posadę selekcjonera piłkarskiej  reprezentacji Polski wysunął się Czesław Michniewicz. Prawdopodobnie więc to właśnie były trener Legii Warszawa zostanie nowym opiekunem polskiej kadry. Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera nastąpi jednak dopiero w poniedziałek 31 stycznia na Stadionie Narodowym, więc dopiero wtedy będziemy mogli być pewni, kto przejmie stery w reprezentacji. Do tego momentu ciężko być czegoś pewnym w stu procentach.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Małysz broni Zbigniewa Bońka i nie oszczędza Sousy. "Poleciał z nami w "bambuko". Jestem rozczarowany"

Wybór selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wzbudza emocje w całym społeczeństwie, więc dotyka to także przedstawicieli innych dyscyplin. Jednym z nich jest dyrektor kadry naszych skoczków Adam Małysz, który jest wiernym kibicem polskich piłkarzy. 44-latek wskazał, kogo powinien wybrać Cezary Kulesza.

- Teraz jesteśmy w podbramkowej sytuacji. Moim zdaniem obecnie najlepszy byłby polski trener, który zna piłkarzy i jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy w niedalekiej przyszłości - przyznał Małysz w rozmowie z portalem WP SportoweFakty

Były skoczek nie omieszkał przy okazji odnieść się także do zachowania Paulo Sousy, który zostawił reprezentację tuż przed barażami o mundial. - Sousą jestem bardzo rozczarowany. Nie ukrywajmy, poleciał z nami w "bambuko". Nikt przecież nie przypuszczał, że tak się zachowa. Rzadko się zdarzają takie sytuacje, ale widocznie należy brać je pod uwagę i zawsze mieć w zanadrzu opcję awaryjną - przyznał Małysz.

Dyrektor kadry skoczków nie obwiniałby jednak za zachowanie Portugalczyka byłego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. - Trochę mi przykro, kiedy się go atakuje za zatrudnienie Sousy. Kto by przewidział, że Portugalczyk tak się zachowa? Wszyscy się cieszyli, że mamy takiego trenera, trudno było zakładać, jak się to skończy - podkreślił Małysz.

Konferencja prasowa na Stadionie Narodowym, na której przedstawiony zostanie nowy selekcjoner reprezentacji Polski, obędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godzinie 13:30. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA