Marcelo, była gwiazda Wisły Kraków, ma nowy klub

Według najnowszych doniesień francuskiego dziennika "L'Equipe" Marcelo osiągnął porozumienie z Girondins Bordeaux. Były gwiazdor Wisły Kraków jest obecnie wolnym zawodnikiem po tym jak w środę po pięciu latach rozwiązał kontrakt z Olympique Lyon.

Sytuacja Marcelo w Olympique Lyon od kilku miesięcy była beznadziejna. Na początku sezonu Brazylijczyk został odsunięty od pierwszej drużyny przez trenera Petera Bosza z powodu swojego bliżej nieokreślonego nieodpowiedniego zachowania po przegranym meczu ligowym z Angers (0:3).

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Ta decyzja holenderskiego szkoleniowca ucieszyła władze klubu, które od dłuższego czasu chciały się pozbyć doświadczonego obrońcy i próbowały go namówić na rozwiązanie kontraktu. Marcelo nie zamierzał jednak rezygnować z umowy do 30 czerwca 2023 roku, która gwarantowała mu zarobki w wysokości 2,4 mln euro za sezon. Brazylijczyk spędził więc większość obecnego sezonu, grając w czwartoligowych rezerwach. 

Stadion Camp Nou może zmienić nazwę! FC Barcelona jest gotowaStadion Camp Nou może zmienić nazwę! FC Barcelona jest gotowa

Nie będzie głośnego powrotu do Wisły Kraków. Marcelo zdecydował się zostać we Francji

W trakcie trwającego właśnie zimowego okienka transferowego doszło jednak do niespodziewanego zwrotu akcji i w środę Marcelo polubownie rozwiązał kontrakt z Olympique Lyon. Okazało się, że ma to związek z korzystną ofertą, jaką otrzymał od Girondins Bordeaux. Według doniesień francuskich mediów m.in. "L'Equipe" czy RMC Sport władze 17. klubu francuskiej Ligue 1 zaproponowały brazylijskiemu obrońcy półroczny kontrakt na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Co ciekawe, doświadczony obrońca miałby zastąpić w drużynie Vladimira Petkovicia... odsuniętego od składu Laurenta Koscielnego, 51-krotnego reprezentanta Francji.

Michniewicz może wrócić do pracy. I to gdzie! Już spotkał się z prezesemMichniewicz może wrócić do pracy. I to gdzie! Już spotkał się z prezesem

Brazylijczyk grał w Wiśle Kraków w latach 2008-2010 i okazał się jednym z najlepszych obcokrajowców w historii ekstraklasy. W tym czasie zaliczył 49 występów w ekstraklasie, w których zdobył 10 bramek.

Więcej o: