Jednoznacznie o Szewczence w reprezentacji Polski. "Bardzo dobry wybór"

Według medialnych doniesień faworytem do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski jest Andrij Szewczenko. Swoją opinią na temat Ukraińca podzielił się Avram Grant, który zna się z nim jeszcze z czasów pracy w Chelsea. - Pokazał już, że ma zadatki na świetnego szkoleniowca - przyznał Izraelczyk w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Już niemal miesiąc czekamy na ogłoszenie nazwiska następcy Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Początkowo prezes PZPN Cezary Kulesza miał ogłosić swoją decyzję 19 stycznia, ale ostatecznie do tego nie doszło. Nowym terminem prezentacji nowego opiekuna kadry ma nastąpić w poniedziałek 31 stycznia.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Do czwartku wydawało się, że faworytem do objęcia stanowiska selekcjonera jest Andrij Szewczenko, ale sytuacja znów się zmieniła. Według doniesień ukraińskiego dziennikarza Igora Tsyganika 45-latkowi nie udało się rozwiązać umowy z Genoą na satysfakcjonujących go warunkach. Cezary Kulesza zdementował jednak te informacje w rozmowie ze Sport.pl. - Obie strony jeszcze rozmawiają - zapewnił prezes PZPN.

Polska - Chorwacja, UEFA Futsal 2022Reprezentacja Polski pod ścianą na Euro. "Jest wielki smutek i żal"

Słynny trener jest przekonany co do Szewczenki "Od początku było jasne"

Kulesza po raz pierwszy oficjalnie potwierdził więc, że Andrij Szewczenko jest kandydatem na selekcjonera. Na temat Ukraińca natomiast bardzo pozytywnie wypowiedział się w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Avram Grant, który miał okazję współpracować z nim w Chelsea. - To bardzo uprzejmy i inteligentny facet. Dużo rozmawialiśmy o piłce, on świetnie rozumiał sytuacje boiskowe, miał zawsze ciekawe rozwiązania. Od początku było jasne, że jeśli zostanie trenerem, będzie w tym dobry - powiedział Izraelczyk, który również sam zgłaszał swoją kandydaturę do PZPN

Grant przyznał również szczerze, że w jego opinii Andrij Szewczenko byłby bardzo dobrym selekcjonerem. - Myślę, że to może być bardzo dobry wybór. Jestem przekonany, że będzie się bardzo dobrze rozwijał. Pokazał w reprezentacji Ukrainy, że ma zadatki na świetnego fachowca - przyznał 66-letni trener.

Italy Soccer Italian CupVlahović wybrał klub. Wszystko dopięte. 75 mln euro. A to nie koniec

Sprawa nowego selekcjonera wciąż pozostaje otwarta, a czasu coraz mniej. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeżeli Andrijowi Szewczence nie uda się porozumieć z Genoą to do kadry wróci Adam Nawałka

Więcej o: